Medytacja Kochających Oczu przekazana przez lamę Ole'go.

dyskusje i rozmowy
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Medytacja Kochających Oczu przekazana przez lamę Ole'go.

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Witam. :)
Chciałem się spytać zorientowanych w temacie czy do tej "wersji" Kochających Oczu potrzebny jest lung od lamy czy można ją wykonywać tak jak XVI Karmapę. Mam na myśli tą medytacje w książeczce a nią tą która jest podana w "O śmierci i odrodzeniu". W zasadzie to muszę się przyznać że też nie wiem jak to jest z XVI Karmapą czy jest to medytacja dla każdego czy można ją robić w oczekiwaniu na lung.
Pozdrawiam. :)
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Medytacja Kochających Oczu przekazana przez lamę Ole'go.

Nieprzeczytany post autor: paolo »

TheVortex pisze:Witam. :)
Chciałem się spytać zorientowanych w temacie czy do tej "wersji" Kochających Oczu potrzebny jest lung od lamy czy można ją wykonywać tak jak XVI Karmapę. Mam na myśli tą medytacje w książeczce a nią tą która jest podana w "O śmierci i odrodzeniu". W zasadzie to muszę się przyznać że też nie wiem jak to jest z XVI Karmapą czy jest to medytacja dla każdego czy można ją robić w oczekiwaniu na lung.
Pozdrawiam. :)
Z medytacją Kochających Oczu związana jest inicjacja, lung i wyjaśnienia, ale:
1. Dopuszcza się wykonywanie tej medytacji Kochających Oczu bez inicjacji.
2. Jeśli jesteś uczniem lamy Ole wówczas możesz robić ją w oczekiwaniu na lung. Lama Ole pozwala na robienie wszystkich ogólnie dostępnych praktyk w jego ośrodkach w tzw. "oczekiwaniu na lung". Jak powiedział w ten sposób ludzie nie tracą cennego czasu.

Medytację XVI Karmapy można robić w oczekiwaniu na lung. Jak wiesz w ośrodkach lamy Ole jest to podstawowa medytacja.
odczuwaj dobro
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Medytacja Kochających Oczu przekazana przez lamę Ole'go.

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Dziękuje za odpowiedź. :)
Czyli jest w sumie jak podejrzewałem chodź zawsze warto się upewnić. No a w ośrodku zwykle przynajmniej raz w tygodniu jestem po prostu wcześniej jakoś się nie zastanawiałem nad medytacją XVI Karmapy pod kątem inicjacji, lungu i wyjaśnień.
Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”