Pustelnicy w krajach buddyjskich

dyskusje i rozmowy
japoniec
Posty: 234
Rejestracja: wt lis 29, 2011 22:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: shingon

Pustelnicy w krajach buddyjskich

Nieprzeczytany post autor: japoniec »

Jak wiadomo w buddyzmie są też tacy mnisi czy też takie osoby które samotnie gdzieś w odludnych miejscach praktykują.
Nie bardzo wiem w jaki sposób oni żyją:czy utrzymują się z datków wiernych czy sami na siebie pracują?

Myślę nad tym by osiedlić się w jakimś ciepłym kraju buddyjskim i resztę życia spędzić jako asceta buddyjski.Chcę zmienić otoczenie ,rodzimą Europę z dwóch powodów:klimatu-u nas jest zimno a ja preferuję ciepło i że tu rządzi chrześcijaństwo którego nie lubię.(Ten ich okropny Bóg mordujący ludzi i zwierzęta np.podczas potopu i rządający baranów i byków na ofiarę-ale mimo tego oni mówią,że jest "Miłością"-nie przepadam za ludźmi którzy cierpią na wyraźny niedorozwój umysłowy).
Nie mam pojęcia czy np.można osiedlić się i mieszkać w Japonii motywując to powodami religijnymi?Albo w Korei Południowej?Na Tajwanie?W Wietnamie?Nawet w Chinach?Trzeba z tych państw po iluś miesiącach wyjechać czy można tam siedzieć ile się chce zakładając,że ma się z czego człowiek utrzymać?

Wy tutaj niektórzy Forumowicze znacie się bardziej w sprawach bytowych w krajach Dalekiego Wschodu i proszę,jeśli możecie,udzielcie mi stosownej rady dotyczących powyższych kwestii.
Ostatnimi czasy zupełnie straciłem zainteresowanie pogonią za pieniędzmi,używaniem.Mam wrażenie ,że chcę trwać jak dąb w lesie póki go nie powali wiatr albo nie uschnie z nadmiaru lat.

Może są jacyś Polacy,Europejczycy żyjący i praktykujący w krajach buddyjskich?

Pozdrawiam bardzo Serdecznie
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Pustelnicy w krajach buddyjskich

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,

Na YouTube jest bardzo fajny film o buddyjskich mnichach ascetach z Chin: „Amongst White Clouds”. Dowiesz się z niego jak Ci ludzie żyją – może się zainspirujesz, a może zniechęcisz do takiej praktyki. :scratchchin:
japoniec
Posty: 234
Rejestracja: wt lis 29, 2011 22:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: shingon

Re: Pustelnicy w krajach buddyjskich

Nieprzeczytany post autor: japoniec »

Bardzo ciekawy film,z przyjemnością obejrzałem.Dziękuję.Tajwan,tak gęsto zaludniony a znajdują się tam miejsca prawie bezludne.Ciężkie życie mają ci mnisi ale spokojne,zrównoważone.Wygląda na to,że utrzymują się ze swych górskich poletek.Mnie pasuje taki styl życia :namaste:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Mahajana”