głogów ,dolnoślaskie

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: iwanxxx

mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

jak mieszkasz w poblizu i interesuje cie szkola zen kwan um pisz,coś zadziałamy.
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

Nie ma w mieście grupy kwan um a do najblizszego ośrodka w Opolu jest ok.200km. Więc zapraszam do wspólnej praktyki i zorganizowania czegoś w Głogowie.
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

No dobra, sam sobie bede odpowiadal:) trzeba wyjsc do ludu. Wynajmuje salke , kombinuje oltarzyk, poduszki, zostawiam slad na miescie ze cos takiego istnieje i czekam na choc jednego na wage zlota ludzika? Czy zalozenie grupy wyglada bardziej formalnie, jak to bylo u was?
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

mandala1000 pisze:NCzy zalozenie grupy wyglada bardziej formalnie, jak to bylo u was?
W zasadzie powinieneś mieć 10 wskazań.

Pzdr
Piotr
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

iwanxxx pisze:
mandala1000 pisze:NCzy zalozenie grupy wyglada bardziej formalnie, jak to bylo u was?
W zasadzie powinieneś mieć 10 wskazań.

Pzdr
Piotr
A co w przypadku jak nie ma takiego ucznia w pobliżu, a jest grupa ludzi, którzy byli już na warsztacie i powiedzmy na YMMJ?
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Nie wiem, szczerze mówiąc. Te rzeczy się zmieniały i zmieniają - w praktyce jak nie ma kogoś z 10 wskazaniami, to może być i z 5 wskazaniami. Ale formalnie musi być NDh lub NDh w treningu.

Pzdr
Piotr
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

iwanxxx pisze:Nie wiem, szczerze mówiąc. Te rzeczy się zmieniały i zmieniają - w praktyce jak nie ma kogoś z 10 wskazaniami, to może być i z 5 wskazaniami. Ale formalnie musi być NDh lub NDh w treningu.

Pzdr
Piotr
Zatem w innym przypadku, niespełniajacym tych wymagań będzie to w gestii Oli lub Andrzeja?
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

mundek pisze:
iwanxxx pisze:Nie wiem, szczerze mówiąc. Te rzeczy się zmieniały i zmieniają - w praktyce jak nie ma kogoś z 10 wskazaniami, to może być i z 5 wskazaniami. Ale formalnie musi być NDh lub NDh w treningu.
Zatem w innym przypadku, niespełniajacym tych wymagań będzie to w gestii Oli lub Andrzeja?
Będzie to w gestii Bon Shim SSN (dla mnie to nie jest "Ola"), bo jest opatem związku.

Pzdr
Piotr
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

iwanxxx pisze:
mundek pisze:
iwanxxx pisze:Nie wiem, szczerze mówiąc. Te rzeczy się zmieniały i zmieniają - w praktyce jak nie ma kogoś z 10 wskazaniami, to może być i z 5 wskazaniami. Ale formalnie musi być NDh lub NDh w treningu.
Zatem w innym przypadku, niespełniajacym tych wymagań będzie to w gestii Oli lub Andrzeja?
Będzie to w gestii Bon Shim SSN (dla mnie to nie jest "Ola"), bo jest opatem związku.

Pzdr
Piotr
Ok. to nie brak szacunku :) swoja droga to w mowie ZEN Master Soeng Hyang ( nie napiszę Bobby Rhodes, bo jest opatem Szkoły:) ) wspomniała o tym odpowiadając na pytanie z sali, że w USA nie tytułują się, chyba, że chodzi o mnicha...a tak mówią sobie po imieniu. ale rozumiem doskonale Ciebie..mnie łączą inne stosunki z Bon Shim SSN i tak jest dla mnie naturalne. Jednak obiecuję wyrażać się publicznie zgodnie z przyjętymi normami społecznymi :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

mundek pisze:Ok. to nie brak szacunku :) swoja droga to w mowie ZEN Master Soeng Hyang ( nie napiszę Bobby Rhodes, bo jest opatem Szkoły:) ) wspomniała o tym odpowiadając na pytanie z sali, że w USA nie tytułują się, chyba, że chodzi o mnicha...
Heh, Soeng Hyang przedstawia się wszystkim "I'm Bobby", natomiast europejscy nauczyciele tak nie robią. A w Ameryce z resztą nawet studenci do profesorów na uniwerku mówią na "ty" - to amerykański obyczaj. U nas natomiast widziano nie tak dawno jak Wu Bong SSN publicznie komuś zwrócił uwagę, że na kole zamykającym po kyolche podziękował "Oli", dlatego poza prywatnymi sytuacjami lepiej trzymać się przyjętych form.

A, mi nie chodziło o to, że mówię Bon Shim SSN, bo jest opatem związku, tylko, że jest to w jej gestii, bo jest opatem związku :) Bon Shim SSN mówię, bo tak się u nas na ogół mówi. Jasno się wyraziłem? :P

Pzdr
Piotr
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

No coż nawet Budda to wyraźnie zaznaczał, choćby w Upasakasila sutrze.... " nie jestem waszym przyjacielem, żaden nauczyciel nie jest waszym przyjacielem..." i dawał szczegółowe wyjasnienia w tym względzie, by mieć właściwą relację ze swym duchowym przewodnikiem...tak to chyba była właśnie ta Sutra ;)
Jasne, że jasno....
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: booker »

iwanxxx pisze: U nas natomiast widziano nie tak dawno jak Wu Bong SSN publicznie komuś zwrócił uwagę, że na kole zamykającym po kyolche podziękował "Oli", dlatego poza prywatnymi sytuacjami lepiej trzymać się przyjętych form.
Byłem świadkiem, jak ktoś dziękował "Bon Shim". Wu Bong SSN dodał - "Bon Shim Seon Sa Nim".
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

booker pisze:
iwanxxx pisze: U nas natomiast widziano nie tak dawno jak Wu Bong SSN publicznie komuś zwrócił uwagę, że na kole zamykającym po kyolche podziękował "Oli", dlatego poza prywatnymi sytuacjami lepiej trzymać się przyjętych form.
Byłem świadkiem, jak ktoś dziękował "Bon Shim". Wu Bong SSN dodał - "Bon Shim Seon Sa Nim".
A sam na sam jak jesteśmy, to ja mówię do bookera Do Il Bosalnim!
Awatar użytkownika
amogh
Posty: 3535
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: hołd nie-nazwanemu
Lokalizacja: piwnica Auerbacha

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: amogh »

A co to znaczy "Do Il Bosalnim"?
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

amogh pisze:A co to znaczy "Do Il Bosalnim"?
Do Il (道一) to imię dharmy bookera, jeśli dobrze pamiętam (takie samo miał Mazu), a bosalnim to czcigodny bodhisattva :) W Korei do świeckich mówi się czasem per "bodhisattwa"

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: booker »

iwanxxx pisze:A sam na sam jak jesteśmy, to ja mówię do bookera Do Il Bosalnim!
He he
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

Czyli po Polsku Doił :)
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

Mandala1000 spełniasz jakieś wymogi z wyżej wymienionych, czy to wyłącznie Twoja prywatna inicjatywa?
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

5 wskazan to jedyne czym zyje, ostrzez mnie przed niebezpieczenstwem ( kaliber 44 eheh) brakuje wogole na zachodzie Polski osrodkow, grup , taka kwanumowa pieta achillesowa.jak to mowia : zla sytuacja jest dobra sytuacja, ale ludzie, litosci , ile mozna:) najblizej 200 km, jak jechac na ymjj to wielka eskapada hanssolo, gdzie staje sie to czyms szczegolnym , wielki wyjazd na praktyke.brakuje takiego poprostu spacerku do osrodka w klapkach na praktyke i pogaduchy z zenkami o byle czym :)
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mundek »

mandala1000 pisze:5 wskazan to jedyne czym zyje, ostrzez mnie przed niebezpieczenstwem ( kaliber 44 eheh) brakuje wogole na zachodzie Polski osrodkow, grup , taka kwanumowa pieta achillesowa.jak to mowia : zla sytuacja jest dobra sytuacja, ale ludzie, litosci , ile mozna:) najblizej 200 km, jak jechac na ymjj to wielka eskapada hanssolo, gdzie staje sie to czyms szczegolnym , wielki wyjazd na praktyke.brakuje takiego poprostu spacerku do osrodka w klapkach na praktyke i pogaduchy z zenkami o byle czym :)
Ano, ano...rozumiem. A innych grup nie ma...w okolicy? W mieście w ktorym obecnie mieszkam, spotykamy się na praktykę "ponad" sangową, nie ma żadnej grupy, która liczebością swą zdecydowałaby o tym jaki "rytuał" stosować. Spotykamy się na 5 trzydziesto minutowych rund, i jest ok!
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: booker »

mandala1000 pisze:ale ludzie, litosci , ile mozna:) najblizej 200 km, jak jechac na ymjj to wielka eskapada hanssolo, gdzie staje sie to czyms szczegolnym , wielki wyjazd na praktyke.brakuje takiego poprostu spacerku do osrodka w klapkach na praktyke i pogaduchy z zenkami o byle czym :)
No tak. Ale byś Ty miał dojście naj YMJJ w klapkach mistrz będzie musiał te 200 km zrobić (minimum) :)

Pomyśl - kiedyś ludzie w klapkach szli nie 200, a 2000 km żeby pogadać z mistrzem :)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
amogh
Posty: 3535
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: hołd nie-nazwanemu
Lokalizacja: piwnica Auerbacha

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: amogh »

Do Il (道一)
A to co znaczy?
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: lwo »

mandala1000 pisze:brakuje takiego poprostu spacerku do osrodka w klapkach na praktyke i pogaduchy z zenkami o byle czym :)
Zapewniam Cię, że ma to plusy i minusy :)
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: booker »

amogh pisze:
Do Il (道一)
A to co znaczy?
One Path.
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

jest ktos chetny? :hyhy:
elisza
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 30, 2006 14:54
Tradycja: Zen Kwan Um
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: elisza »

Mam nadzieje Mandala, że się kiedyś znajdzie chętny :), bo w kupie raźniej :D
A po drodze do Opola można jeszcze zahaczyć o Wałbrzych, tak na rozgrzewkę :)
Pozdrowionka :meditate:
eliza
KWAN SEUM BOSAL
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

jest grupa soto Kannon w Nowej Soli ! jakby ktoś szukał , połowa drogi między Zieloną Górą a Głogowem :) pozdrawiam
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

Informuję , że powstała grupa Kwan Um w Głogowie, kontakt 502606713, zapraszamy
mandala1000
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 18:41

Re: głogów ,dolnoślaskie

Nieprzeczytany post autor: mandala1000 »

jest ktoś w pobliżu Głogowa na siedzenie zazen ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”