Zen Łódź

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: iwanxxx

Siddael

Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Siddael »

Witam czy są tu ludzie praktykujący zen w Łodzi?
Jeśli tak to w jakich szkołach i jakie są wasze wrażenia? :)
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

A może być ktoś praktykujący Zen w Zgierzu?

Praktykuje według zaleceń szkoły Kwan Um ale w ośrodku już dawno mnie nie było. W Łodzi powinna być jeszcze grupa Rinzai, ale o nich nic nie wiem. Kwan Um polecam. Ośrodek jest w mało przyjaznym miejscu, ale spokojnie się przyzwyczaisz. Ludzie na prawdę fajni, super atmosfera do praktyki. Jak będziesz chciał sie wybrać to napisz do nich na maila, zaproszą Cię na godzinkę przed praktyką, wszystko wyjaśnią i możesz spokojnie zająć sie praktyką. Teraz dużo rzeczy mi się w życiu dzieje, ale jakby co od września/października możesz się mnie tam znowu spodziewać ;) Na forum z łódzkiego Kwan Um jest jeszcze Monaszi, ale od dawna się na forum nie pojawiała.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Siddael

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Siddael »

No własnie skontaktowałem sie w sprawie wprowadzenia. Po odpowiedzi że wprowadzenie jest możliwe nie dostałem żadnego wiecej maila. Choc było to miesiac temu i wysłałem jeszcze 3 maile z prośbą o dokładniejsze info :D
Rozumiem że są zajęci więc chyba poprostu ruszę z kopyta.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Są wakacje a w Falenicy trwa Kyol Che. Możliwe, ze akurat nikt kto ma dostęp do skrzynki ośrodka nie jest dostępny. Jeżeli nikt Ci nie odpisuje to faktycznie możesz spróbować się wybrać na Zieloną. Czasami ktoś jest sporo przed czasem. Kiedy ja pierwszy raz pojechałem miałem awarię tramwaju i dojechałem gdzieś 20min przed rozpoczęciem praktyki. Zdążyli mnie wprowadzić na czas ;)
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Siddael

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Siddael »

Ja nie mam daleko bo mieszkam na śródmieściu(weekendami) a w tygodniu w Aleksandrowie, wiec z pewnością się wybiorę.
Siedzę codzień w domu ale wolę aby ktoś mnie wprowadził i skorygował co jest do skorygowania.
W końcu trzeba zacząć siedzieć na poważnie :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Siddael,

Napisz PW do monaszi z forum w tej sprawie.

Pzdr
Piotr
Siddael

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Siddael »

W sprawie wprowadzenia?? Ona mogłaby zrobić mi takie wprowadzenie do praktyki??:)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Siddael pisze:W sprawie wprowadzenia?? Ona mogłaby zrobić mi takie wprowadzenie do praktyki??:)
Nawet powinna. Ale przede wszystkim chodzi o to, że monaszi jest z Łodzi.
Awatar użytkownika
monaszi
Senior User
Posty: 547
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:23
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen/Kwan Um
Lokalizacja: Łódź

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: monaszi »

Wywołana do odpowiedzi jestem.
Siddael - zapraszam do ośrodka - wtorki i piątki o 18. Jeśli jeszcze nie miałeś wprowadzenia masz mój nr na poczcie.
Piotr - dzięki za info
:padam:
10 razy upaść... 11 razy wstać
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

też jestem z Łodzi i polecam Kwan Um :) bardzo mili ludzie i dobra atmosfera :)
Lacho calad! Drego morn!
Awatar użytkownika
mikolaj
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 24, 2010 01:25
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um
Lokalizacja: okolice sieradza
Kontakt:

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: mikolaj »

Witam
Mam na imię Mikołaj, nie wiem czy pisze w otpowiednim miejscu.
Jestem zainteresowany praktyką zen i chciałbym się dowiedzieć coś wiecej na temat zen,- jestem troche pogubionym człowiekiem i rozbitym i pomyślalem że przez medytacje może coś się zmienić w moim życiu, chociaż nie jestem tego do końca pewien
Pochodze z prowincji za sieradzem wiec mam troche daleko do łodzi (planuje wyjazd do łodzi za 2 tygonie w weekend) i pomyślalem zeby przyjsci na praktyki zen , i miałbym takie pytanie co powinienem wiedziec na pocztku , czy są jakies kursy , czy jest to odpłatne
(chociaż z gotówką u mnie troche krucho) bo wątpie ze mogłbym regularnie cwiczyc medytacje zen w łodzi
słyszałem ze jest stowrzyszenie sieradzkiego zen ale byle tam lecz zastalem pusty lokal ?
"http://www.amitaba.republika.pl/osrodki_buddyjskie.html"
i czy ktos mogłby mi coś doradzić?
Awatar użytkownika
monaszi
Senior User
Posty: 547
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:23
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen/Kwan Um
Lokalizacja: Łódź

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: monaszi »

Hej Mikołaj

Wejdź na stronę www.zen.pl/lodz
W zakładce jak nas znaleźć masz adres i nr telefonu. To jest telefon do opata łódzkiego ośrodka. Zadzwoń i umów się.
Praktyka zen jest bardzo dobra dla osób rozbitych i trochę niepoukładanych :) Nie przekonasz się jednak o tym, jeśli nie spróbujesz.
Do regularnej praktyki potrzebujesz przede wszystkim wytrwałości. W ośrodku nauczysz się jak to robić, a w domu regularnie będziesz ćwiczył. Do ośrodka możesz przyjeżdżać na weekendowe odosobnienia z misterzem zen. Odbywają się raz na 1-2 miesiące. Odosobnienia takie są płatne.
Pierwsze spotkanie, które nazywamy wprowadzeniem do praktyki jest bezpłatne, podobnie pierwsza praktyka.
Jesli masz jakieś pytania chętnie odpowiem, czy tu, czy w prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam
Monika
10 razy upaść... 11 razy wstać
Awatar użytkownika
mikolaj
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 24, 2010 01:25
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Zen Kwan Um
Lokalizacja: okolice sieradza
Kontakt:

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: mikolaj »

za co się i ile się płaci (bo w sumie nic nie znalazlem na stronie o pieniądzach ) ?
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

To co prawda dotyczy poprzedniego spotkania, ale ceny zawsze są takie same
http://zen.pl/lodz/ymjj.htm

Yong Maeng Jong Jin (YMJJ) (czyt. "jong meng dżion dżin") Po koreańsku znaczy "siedzieć uważnie jak tygrys gotujący się do skoku". Jest to 3- lub 7-dniowa intensywna sesja medytacyjna, odbywająca się w Ośrodkach Zen, zwykle raz w miesiącu. Jest to odosobnienie ciszy, milczenia. Plan dnia obejmuje zwykle ok. ośmiu godzin medytacji, dwie serie po 108 pokłonów, śpiewy poranne i wieczorne oraz trzy formalne posiłki. Uczestnicy mogą mieć rozmowy konganowe z Nauczycielem, który prowadzi sesję.


A z tego co pisze Monika wychodzi, że nieczłonkowie od drugiego spotkania muszą coś płacić za udział. Pewnie 5zł jak w Falenicy.

pozdrawiam,
Ryu
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Zen Łódź

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

Tak, nieczłonkowie płacą 5zł za takie zwykłe spotkania w tygodniu, przy czym nikt tych pieniędzy na siłę nie wyciąga, raczej samemu wypada o tym pamiętać. niestety w Łodzi godziny spotkań są wybitnie późnowieczorne i szkoda że choćby w niedzielę nie ma spotkania np o 15-16.
Lacho calad! Drego morn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”