Kwan Um w Krakowie

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Krotka pilka, jak bedzie odpowiedz, temat mozna wyrzucic ;) Chce wybrac sie do osrodka na Lobzowskiej, jednak wiem ze strony internetowej ze mam wczesniej otrzymac "wyjasnienia", wiem ze duzo osob z tego forum jest z Krakowskiej Sangi Kwan Um wiec moze daloby sie to zalatwic droga forumowa (tzn. umowic sie na spotkanie). Jak ktos ma ochote i czas, to prosze napisac kiedy gdzie itd. ;) Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:Krotka pilka, jak bedzie odpowiedz, temat mozna wyrzucic ;) Chce wybrac sie do osrodka na Lobzowskiej, jednak wiem ze strony internetowej ze mam wczesniej otrzymac "wyjasnienia", wiem ze duzo osob z tego forum jest z Krakowskiej Sangi Kwan Um wiec moze daloby sie to zalatwic droga forumowa (tzn. umowic sie na spotkanie). Jak ktos ma ochote i czas, to prosze napisac kiedy gdzie itd. ;) Pozdrawiam serdecznie.
Oj nie - tych, którzy powinni Ci robić wprowadzenia tutaj nie ma - a przynajmniej nie piszą, więc pisz na krakow@zen.pl.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Ok dzieki, temat mozna wyrzucic ;)
All laid back and stuff...
Banshee
Posty: 38
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:15

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: Banshee »

Ja napisałam do nich prawie miesiąc temu i nie odpowiedzieli. Życzę więcej szczęścia.
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Dalej bez odpowiedzi, mysle ze po prostu tam pojde w srode i po problemie.
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Kontakt do ośrodka:
nr tel: 509-318-164
email: krakow@zen.pl

Jeżei nie odpowiadają na maile to może spróbujcie po prostu zadzwonić. Jeżeli to jest numer do opata, który obecnie siedzi w Korei i będzie nieczynny to może po prostu wybierzcie się do ośrodka według ich rozpiski praktyk, albo jezeli nie chcecie to napiszcie na kwanum@zen.pl To mail do "Biura Szkoły Zen Kwan Um w Polsce" i napiszcie, że próbowaliście sie dodzwonic do sanghi i nie macie kontaktu. Oni Wam pomogą.


EDIT: albo poproście o pomoc webmastera ;) Niech Iwan Was skontaktuje :cool:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Dalej bez odpowiedzi, mysle ze po prostu tam pojde w srode i po problemie.
A jest jakiś problem :oczami: Do korei jechać nie musisz ;) Cierpliwości :ok:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Widzisz, boje sie dzwonic, bo podali tez na stronie nr gg i jak napisalem o Kwan Um, Zen, buddyzmie w ogole i nie wiadomo co jeszcze, a odezwal sie jakis koles z podwarszawskiej wsi to troche mi sie zrobilo glupio :D

Iwan podal mi maila, poki co tez nie ma odpowiedzi.
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

fenikt pisze:Widzisz, boje sie dzwonic, bo podali tez na stronie nr gg i jak napisalem o Kwan Um, Zen, buddyzmie w ogole i nie wiadomo co jeszcze, a odezwal sie jakis koles z podwarszawskiej wsi to troche mi sie zrobilo glupio :D
Dobre :D Dotarcie do nauk różami raczej nie powinno być usłane ;)
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

fenikt pisze:Widzisz, boje sie dzwonic, bo podali tez na stronie nr gg i jak napisalem o Kwan Um, Zen, buddyzmie w ogole i nie wiadomo co jeszcze, a odezwal sie jakis koles z podwarszawskiej wsi to troche mi sie zrobilo glupio
GG ma to do siebie, ze numery się recyclingują jeżeli są nieuzywane. Widocznie to jakas tradycja w Kwan Um, że nikt nie dba o strony internetowe (nie mówie tu o głównej zen.pl która jest bardzo ładna ;) ) W Łodzi też nikt o aktualizację strony nie dba i według niej najblizsze YMJJ odbyło si w lipcu
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
monaszi
Senior User
Posty: 547
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:23
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen/Kwan Um
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: monaszi »

:wstyd:
10 razy upaść... 11 razy wstać
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Pogonię ich trochę. Jak pisałem w shoucie, tam może być małe zamieszanie z tym kto jest za co odpowiedzialny z powodu wyjazdu Stefana do Korei.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Dzieki, wlasnie dostalem odpowiedz i w piatek ide na spotkanie :)
All laid back and stuff...
mahavishnu

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: mahavishnu »

Też tam w piątek się wybieram:) Ponoć ostatnio dużo nowych ludzi tam przychodzi (w tym ja;) )
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

No to do zobaczenia :)
Banshee
Posty: 38
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:15

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: Banshee »

fenikt pisze:Dzieki, wlasnie dostalem odpowiedz i w piatek ide na spotkanie :)
A ja nie dostałam, dziwne.
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Ja dostalem ale nie z maila krakow@zen.pl tylko z pba@ia.agh.edu.pl zdaje sie. Sproboj tutaj. Ktos mi powiedzial, ze jest teraz ogolne zamieszanie i nikt nie sprawdza maila ;)
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

No i veni vidi vici :D Bylem i coz... Bardzo podobaly mi sie spiewy, bo spiewac nie umiem za dobrze, a te nie wymagaly duzych umiejetnosci :D Poza tym naprawde poczulem ze cos mi daly. Podobnie z chodzeniem. Za to komplenie nie widze sensu siedzenia, wynudzilem sie strasznie ta godzine gapiac sie w sciane nie bardzo wiedzac co ze soba zrobic... Moze ktos mi lepiej wytlumaczy jaki jest sens siedzenia, bo naprawde az sie denerwowalem jak tak nic nie robilem :D
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:. Moze ktos mi lepiej wytlumaczy jaki jest sens siedzenia, bo naprawde az sie denerwowalem jak tak nic nie robilem :D
Mówisz serio? Ale powiedzieli Ci co masz robić?

http://video.google.com/videoplay?docid ... piotrowski

Ten pan dobrze tłumaczy.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Jak sie spytalem o co chodzi z siedzeniem, to dostalem odpowiedz ze mam po prostu siedziec :D a video za moment ogladne.
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:Jak sie spytalem o co chodzi z siedzeniem, to dostalem odpowiedz ze mam po prostu siedziec :D a video za moment ogladne.
Oj, faktycznie chyba mają tam "ogólne zamieszanie" :przestraszony: :orany: :mur: :wstyd:
Obejrzyj te warsztaty Andrzeja PSN, to Ci wszystko wyjaśni.
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: lwo »

fenikt pisze:Jak sie spytalem o co chodzi z siedzeniem, to dostalem odpowiedz ze mam po prostu siedziec :D
A czy Ty przez przypadek do jakiegoś aresztu nie trafiłeś?
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Juz prawie skonczylem ogladac, no i wszystko jasne kurcze :DOwszem mowili cos o oddechu i brzuchu, ale nie odnioslem wrazenia ze jest to az tak istotne :D Sproboje zaraz 30 minutek posiedziec zobaczymy czy tez pojawi sie taka irytacja, czy zdenerwowanie. Bo bylo to dosc niemile uczucie i w przeciwienstwie do np. spiewow mialm ochote wyjsc bo nie mialo to wiekszego sensu ;)
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: booker »

Fenikt, czasem przy zazen pojawiają się różne nieprzyjemne odczucia, ale to nie ma takiego rodzaju formalej medyty, żeby się to nie pojawiało. ;)

Chodź jak mówisz w Twoim wypadku nerwosolka wynikała raczej z tego, że nie wiedziałeś co robić.....

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:Sproboje zaraz 30 minutek posiedziec zobaczymy czy tez pojawi sie taka irytacja, czy zdenerwowanie. Bo bylo to dosc niemile uczucie i w przeciwienstwie do np. spiewow mialm ochote wyjsc bo nie mialo to wiekszego sensu ;)
Wiesz, może się pojawić, ale to normalne, że coś się pojawia. Na tym polega ta praktyka - pojawiają się różne rzeczy, ale Twój umysł się nie porusza. Jeśli te przeszkadzające uczucia są bardzo silne, to siedź np. 10 minut, a nie 30. Taka praktyka - samatha i vipassana - to serce wszystkich szkół buddyzmu (poza kagyu lamy Olego) więc warto się z nią zaprzyjaźnić.

Dobrze, że podobają Ci się śpiewy. Wiele osób na początku ciężko przekonać do śpiewania, natomiast uwielbiają w ciszy medytować. W rzeczywistości praktyka śpiewów jest dla początkującego łatwiejsza a "jakościowo" niczym się nie różni.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Dzieki, duzo mi lepiej bo naprawde mialem wrazenie troche zmarnowanego czasu i myslalem ze to jednak nie bardzo dla mnie :) Mam nadzieje ze nastepnym razem bedzie lepiej ;)

Spiewy naprawde mi sie podobaja, bo po pierwsze nie brzmia tak monotonnie jak przywolanie mahakali u Olego, melodia jest calkiem ciekawa a zarazem prosta, po drugie po spiewach dostalem jakiegos dziwnego powera, zakrecilo mi sie w glowie, ale bylo to naprawde przyjemne :D

Troche ciezko w osrodku siedziec 10 minut, bo nie mozna wyjsc z sali Dharmy w czasie siedzenia, chyba ze nie wiem co by sie dzialo ;) Ale jak juz teraz mam co robic a nie tylko siedziec i sie gapic w sciane to moze nie bedzie tak zle :D

Druga sprawa, to przy spiewach, byl moment, ze robilismy poklon i chwile spiewalismy w pozycji siedzacej. I tu jest problem, bo ja mialem duzo razy skrecona kostke i nie jestem w stanie usiasc w taki sposob ze opieram sie na "gornej" czesci stopy, po prostu straszliwie bola mnie stawy. Czy trzeba w ten sposob siedziec? mozna troche wzniesc sie na palce u stop?

Trzecia sprawa, to jest jakis filmik na ktorym pokazane jest dokladnie jak wykonywac poprawnie pelny poklon? Czy w czasie poklonu stojacego musze miec nogi wyprostowane? Jestem troche nierozciagniety obecnie i straszliwie bola kolana przy wyprostowanych nogach :D
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:Druga sprawa, to przy spiewach, byl moment, ze robilismy poklon i chwile spiewalismy w pozycji siedzacej. I tu jest problem, bo ja mialem duzo razy skrecona kostke i nie jestem w stanie usiasc w taki sposob ze opieram sie na "gornej" czesci stopy, po prostu straszliwie bola mnie stawy. Czy trzeba w ten sposob siedziec? mozna troche wzniesc sie na palce u stop?

Trzecia sprawa, to jest jakis filmik na ktorym pokazane jest dokladnie jak wykonywac poprawnie pelny poklon? Czy w czasie poklonu stojacego musze miec nogi wyprostowane? Jestem troche nierozciagniety obecnie i straszliwie bola kolana przy wyprostowanych nogach :D
Zasada jest taka, że jeśli nie jesteś w stanie czegokolwiek zrobić, to modyfikujesz formę tak, żebyś mógł. Jeśli to jakieś rzucające się mocno w oczy, to powiedz najpierw prowadzącemu dla zasady.

Hm, jeśli nie jesteś w stanie zgiąć się w pół bez "straszliwego bólu kolan", to znaczy, że jesteś na prostej drodze do inwalidztwa (odpukać :) ) i zacznij się rozciągać (chyba, że jesteś już w trakcie jakiejś rehabilitacji i stąd problemy). Przyznaję, że słyszałem o różnych problemach fizycznych z praktyką, ale jesteś pierwszą osobą, od której słyszę, że ma problem z pokłonem na stojąco :) Polecam jogę - dobra rzecz. Dobrego filmiku o pokłonach nie ma, są za to te zdjęcia:

http://www.kwanumzen.org/practice/bowing.html

Możesz też zapytać w ośrodku.
Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: booker »

fenikt pisze:Druga sprawa, to przy spiewach, byl moment, ze robilismy poklon i chwile spiewalismy w pozycji siedzacej. I tu jest problem, bo ja mialem duzo razy skrecona kostke i nie jestem w stanie usiasc w taki sposob ze opieram sie na "gornej" czesci stopy, po prostu straszliwie bola mnie stawy. Czy trzeba w ten sposob siedziec? mozna troche wzniesc sie na palce u stop?
Jak sądze "Chwała Trzem Klejnotom" ?

W zasadzie ja jestem uczony, że ten moment, kiedy się siedzi po pokłonie robimy z podwiniętymi palcami stóp - czyli wznosisz się na palce u stóp. Ułatwia to też wstawanie.
iwanxxx pisze: Dobrego filmiku o pokłonach nie ma [..]
http://video.google.com/videoplay?docid ... 2914&hl=en

Gdzieś tak od 3 minuty. Sorry za kamerę, mogła być lepiej ustawiona.

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Ano wiem niestety. Ja mam zwyrodnienie stawow od akrobatyki :s Nie moge za bardzo sie rozciagac ani w ogole cwiczyc, moge jedynie czekac na pogorszenie :lol: jedynie jem tam rozne rzeczy na to. mam problem z poklonieniem sie pod katem 90 stopni w stosunku do moich nog :D Jest to latwiejsze kiedy nogi sa lekko ugiete w kolanach. Dzieki za linka.
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:Ano wiem niestety. Ja mam zwyrodnienie stawow od akrobatyki :s Nie moge za bardzo sie rozciagac ani w ogole cwiczyc, moge jedynie czekac na pogorszenie :lol: jedynie jem tam rozne rzeczy na to.
Powiedzieli Ci to ortopedzi? Spotkałem zatrważającą ilość ludzi, którzy dobrze wyszli na niesłuchaniu ortopedy w takich kwestiach - nie wiem, coś jest chyba nie tak z tą dziedziną medycyny. Mojej żonie zrobili operację kolana, zaplanowali operację drugiego i zakazali uprawiać wszelkich sportów poza pływaniem i jeżdżeniem na rowerku bez obciążenia. Przez lata po operacji miała problemy z kolanami, a poprawiło jej się jak zrobiła 50000 pokłonów i zaczęła jeździć na nartach i ćwiczyć jogę. Z kolei facet do którego chodzimy na jogę mówił ostatnio, że ma genetyczne zwyrodnienia bioder i lekarze kazali mu już się przygotowywać do wózka inwalidzkiego i myśleć o siedzącej pracy. On zaczął natomiast powolutku ćwiczyć jogę, w połączeniu z różnymi fizjoterapiami. Dzisiaj prowadzi zajęcia i potrafi założyć se nogę na głowę. Możliwe, że już to przerabiałeś, ale na wszelki wypadek Ci to piszę - warto spróbować różnych rzeczy, polska szkoła ortopedii, ekhm tego.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Umm no ortopedzi tak mi mowili ;) Widzisz ja mam ten problem, ze zeby dobrze chronic stawy musialbym nabrac wiecej masy miesniowej, a z kolei mam taki dosc dziwny problem ze sciegnem w rece, ktory nie pozwala mi chodzic na silownie. Sciegno w jednym miejscu oderwalo sie od miesnia i przy odpowiednich ruchach, jak np wyciskanie, dosc bolesnie "przeskakuje" na lokciu. STRAAAASZNIE nieprzyjemne uczucie. Musze sobie kupic Powerballa podobno pomaga na takie rzeczy :D
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Nie rozumiem - chcesz chronić stawy nóg przez pracę łokciem?
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Heh to zbyt duzy skrot myslowy :D a wiec:

1. Zeby cos cwiczyc bez zagrozenia dla stawow musze nabrac troche wiecej masy.

2. Zeby nabrac masy musze chodzic na silownie lub cwiczyc w domu.

3. Mam problem z cwiczeniem poniewaz wszelkie cwiczenia angazujace prace rak sa dla mnie naprawde nieprzyjemne i bolesne.

Wniosek: nie moge cwiczyc.
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

A skąd wziąłeś to o tej masie? :D
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Od lekarza :) I nie jest to jakas mrzonka, w momencie w ktorym brak odpowiedniej masy, cale obciazenie idzie na stawy, w momencie w ktorym jest ta masa, obciazenie rozklada sie pomiedzy miesnie, kosci i stawy. Byc moze w jodze to jest to nieistotne, ale jakos nie ciagnie mnie do cwiczenia jogi :D
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:Byc moze w jodze to jest to nieistotne, ale jakos nie ciagnie mnie do cwiczenia jogi :D
Z tego, co piszesz to nic innego nie możesz. Więc masz do wyboru albo jakąś łagodną gimnastykę, która pozwoli ci zrobić pokłon na stojąco, choćby Cię nawet nie ciągnęła albo powoli stawać się inwalidą. Ja bym nie miał problemu z wyborem. Życzę powodzenia :)

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

No na pewno jakies cwiczenia dobrze by mi zrobily, ale kurcze ja juz jestem takim leniem, ze ciezko mi sie zabrac do tego...
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

fenikt pisze:No na pewno jakies cwiczenia dobrze by mi zrobily, ale kurcze ja juz jestem takim leniem, ze ciezko mi sie zabrac do tego...
Przynajmniej zidentyfikowałeś rzeczywisty problem :D
Przepraszam, że tak się czepiam, ale informacja o tym, że nie możesz zrobić pokłonu na stojąco lekko mnie zszokowała.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Nie no moge, ale sprawia to lekka trudnosc, duzo latwiej jest jak lekko ugne kolana. Poza tym jak zauwazylem to malo kto sie tam klanial pod katem 90 stopni w stosunku do nog, ale to zdaje sie blad jest?
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

fenikt pisze:mam taki dosc dziwny problem ze sciegnem w rece, ktory nie pozwala mi chodzic na silownie. Sciegno w jednym miejscu oderwalo sie od miesnia i przy odpowiednich ruchach, jak np wyciskanie, dosc bolesnie "przeskakuje" na lokciu. STRAAAASZNIE nieprzyjemne uczucie.
A to od kiedy chodzenie na siłownie pomaga masy nabierać? asę nabierasz jedząc, lub faszerując sie róznymi odzywkami i suplementami (temat na odrebną i dłuuuga dyskuje jak pewnie wiesz) a siłownia pomaga ta masę przekładac na mięśnie. Chcąc nabrać masy odpowidnio sie odzywiaj, a jeżeli nie chcesz chodzić z wielkim maćkiem (z autopsji wiem, że to niefajne jest) to możesz wykonywać masę cwiczeń które w ogóle Twojego ścięgna nie obciążaja.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Ehh oczywiscie chodzi o mase miesniowa, moge dobrze sie odzywiac, ale nie cwiczac nabiore tylko tluszczu, wiec znow wychodzi na to ze musze cwiczyc, a jak mowie wszelkie cwiczenia angazujace prawa reke, sa praktycznie niewykonalne
All laid back and stuff...
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

fenikt pisze:wszelkie cwiczenia angazujace prawa reke, sa praktycznie niewykonalne
rowerek, bieznia, brzuszki, przysiady.... sporo tego jest to powinieneś sobie poradzić.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
fenikt
Posty: 210
Rejestracja: czw lis 13, 2008 15:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: fenikt »

Dobra nie ma sensu tutaj na ten temat w zasadzie dyskutowac ;) Jak bede mial ochote zaczne cwiczyc w miare mozliwosci.
All laid back and stuff...
nitonisio

Re: Kwan Um w Krakowie

Nieprzeczytany post autor: nitonisio »

A gdyby tak tai chi? Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi bym polecała, krzywdy tam nie zrobią na pewno, a może pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”