Budda Maitreja

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Hansel
Posty: 100
Rejestracja: wt maja 09, 2017 11:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Budda Maitreja

Nieprzeczytany post autor: Hansel »

Mam prośbę czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć dokładnie kim jest Budda Maitreja. Z tego co wiem to w sposób nieuprawniony pojęcie to przywłaszczyła sobie Scjentologia.
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Budda Maitreja

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Hansel pisze: czw lut 28, 2019 16:24 Mam prośbę czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć dokładnie kim jest Budda Maitreja.
Jest to Budda zapowiedziany przez Buddę Siakjamuniego, ma przyjść na świat nauczać, gdy nauka obecnego Buddy zostanie zupełnie zapomniana.
Hansel pisze: czw lut 28, 2019 16:24 Z tego co wiem to w sposób nieuprawniony pojęcie to przywłaszczyła sobie Scjentologia.
Ktoś traktuje poważnie ten nurt? :89:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Budda Maitreja

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

Hansel pisze: czw lut 28, 2019 16:24 Mam prośbę czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć dokładnie kim jest Budda Maitreja. (...)
ten cytat, to link do bogini wiki, gdzie jest on opisany: Zgodnie z tradycją Maitreja ma pojawić się za 5 670 000 lub 5 670 000 000 lat od czasu parinirwany Buddy Siakjamuniego.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Hansel
Posty: 100
Rejestracja: wt maja 09, 2017 11:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Budda Maitreja

Nieprzeczytany post autor: Hansel »

Damian907 pisze: czw lut 28, 2019 19:11Jest to Budda zapowiedziany przez Buddę Siakjamuniego, ma przyjść na świat nauczać, gdy nauka obecnego Buddy zostanie zupełnie zapomniana.
W takim razie nikt niema prawa go sobie uzurpować w dzisiejszych czasach kiedy np my dobre pamiętny Buddę Siakjamuniego i jego nauki!

Damian907 pisze: czw lut 28, 2019 19:11Ktoś traktuje poważnie ten nurt? :89:
Za pewne oni sami, ale ja uważam go za coś bardzo szkodliwego.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Budda Maitreja

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Hansel pisze: pt mar 01, 2019 11:59
Damian907 pisze: czw lut 28, 2019 19:11Jest to Budda zapowiedziany przez Buddę Siakjamuniego, ma przyjść na świat nauczać, gdy nauka obecnego Buddy zostanie zupełnie zapomniana.
W takim razie nikt niema prawa go sobie uzurpować w dzisiejszych czasach kiedy np my dobre pamiętny Buddę Siakjamuniego i jego nauki!
ależ ma prawo - taka przestrzeń nastała, że każdy ma prawo do wszystkiego, i ok, czemu by nie :oczami: tylko że, imię Maitreya /Maitreja/ jest umowne, niesie ono w sobie pewne znaczenie, lecz nie jest to Jego właściwe imię - znaczy, może się On w rzeczywistości nazywać: Jan Kowalski; to nie jest istotne, istotne jest to, czy będzie On w sobie niósł to, co jest rozumiane pod pojęciem: Buddy Maitreyi. nazwa, imię własne, niesie tu znaczenie i ono jest tu istotne, a nie nazwa jako taka, ponieważ ta, jest umowna.


pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Budda Maitreja

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

może się On w rzeczywistości nazywać: Jan Kowalski
I znając opowieści o mistrzach, zapewne tak będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”