Konkurs 5 Sylab

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: kunzang

Igo
Posty: 962
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 17:37
Tradycja: Bon i buddyzm tybetański

Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: Igo »

Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Nie rozumiem za bardzo, co idea dzielenia sie doswiadczeniami z praktyki 5 Sylab ma wspolnego z konkursem.
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

atomuse pisze:Nie rozumiem za bardzo, co idea dzielenia sie doswiadczeniami z praktyki 5 Sylab ma wspolnego z konkursem.
No przeca pisze wyraźnie.
Radical Polish Buddhism
Igo
Posty: 962
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 17:37
Tradycja: Bon i buddyzm tybetański

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: Igo »

atomuse pisze:Nie rozumiem za bardzo, co idea dzielenia sie doswiadczeniami z praktyki 5 Sylab ma wspolnego z konkursem.
Moim zdaniem ma. Zrozumialem ten konkurs tak, ze osoby, ktorym praktyka 5 sylab pomogla w zyciu moga wyslac swe swiadectwo (rowniez w opcji anonimowej). Pozniej ktos to wszystko przeczyta i te "najlepsze" (czyli pewnie najbardziej inspriujace historie) wygraja konkurs.

Bardziej szczegolowe pytania pewnie trzeba by zadac organizatorm konkursu.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Intraneus pisze:No przeca pisze wyraźnie.
No dla mnie nie az tak wyraznie, dlatego pytam. Nie wiem, jaki zwiazek maja doswiadczenia z praktyki Pieciu Sylab z konkurencja. A konkurs uwazam w pewnym sensie za konkurencje.
Igo
Posty: 962
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 17:37
Tradycja: Bon i buddyzm tybetański

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: Igo »

atomuse pisze:
Intraneus pisze:No przeca pisze wyraźnie.
No dla mnie nie az tak wyraznie, dlatego pytam. Nie wiem, jaki zwiazek maja doswiadczenia z praktyki Pieciu Sylab z konkurencja. A konkurs uwazam w pewnym sensie za konkurencje.
Bez watpienia jest to jakas konkurencja, ale moze i dobrze ?

Przypomina mi sie wielka orkiestra swiatecznej pomocy czy chociazby rozne inicjatywy zbierania ilus milionow mantr w jakiejs intencji przez rozne osrodki medytacyjne. Tu rowniez jest szczytny cel i element konkurencji.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Igo pisze:Przypomina mi sie wielka orkiestra swiatecznej pomocy czy chociazby rozne inicjatywy zbierania ilus milionow mantr w jakiejs intencji przez rozne osrodki medytacyjne. Tu rowniez jest szczytny cel i element konkurencji.
A na czym polega taka konkurencja przy zbieraniu mantr? Kto wiecej, kto wyzej, kto radosniej?
Igo
Posty: 962
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 17:37
Tradycja: Bon i buddyzm tybetański

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: Igo »

atomuse pisze:
Igo pisze:A na czym polega taka konkurencja przy zbieraniu mantr? Kto wiecej, kto wyzej, kto radosniej?
Nie wiem, bo tylko o tym slyszalem a sam nie bralem w czyms takim udzialu. Chyba chodzi o jak najwieksza liczbe mantr - a nie o to, zeby radosniej.

W Twoich pytaniach wyczuwam, ze cos Ci sie nie do konca podoba w tym calym konkursie - mam racje ?
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

atomuse pisze:
Igo pisze:Przypomina mi sie wielka orkiestra swiatecznej pomocy czy chociazby rozne inicjatywy zbierania ilus milionow mantr w jakiejs intencji przez rozne osrodki medytacyjne. Tu rowniez jest szczytny cel i element konkurencji.
A na czym polega taka konkurencja przy zbieraniu mantr? Kto wiecej, kto wyzej, kto radosniej?
miałaś kiedykolwiek ochotę coś napisać o swoich doświadczenaich z praktyką 5 sylab,
czy sobie piszesz pytania ?
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Chętnie poczytam te opowieści. :) Ale na słowo "świadectwo" to jestem uczulony, bo mi się dziwnie kojarzy. :)
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Atomuse:
Może coś takiego jak "konkurs wypracowań" będzie Ci się lepiej kojarzyć? Na ile ja to rozumiem w tym konkursie nie chodzi o to kto miał "lepsze" doświadczenia z praktyką 5 sylab, tylko o to komu uda sie na ten temat bardziej inspirujace i wciągające wypracowanie (żeby już nie używać tego nielubianego przez LordDa świadectwa) napisać.

Według mnie nie ma w tym absolutnie nic złego, a wręcz przeciwnie. Wiem na przykład jak na mnie pozytywnie wpływają opowieści o doświadczeniach dawnych Mistrzów Zen.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Ryuu pisze:Wiem na przykład jak na mnie pozytywnie wpływają opowieści o doświadczeniach dawnych Mistrzów Zen.
Na mnie jeszcze bardziej inspirująco działają opowieści "zwykłych" ludzi. Bo dawni Mistrzowie są daleko (w czasie i przestrzeni), do pięt im nie dorastam poziomem rozwoju duchowego itd. Natomiast jak słyszę, jak ktoś obok na sali, podczas retritu, opowiada o tym, jakie pozytywne zmiany zaszły w jego życiu pod wpływem praktyki, jest to bardzo krzepiące. Bo ci ludzie, z którymi siedzę w gompie i słucham Nauk, mają takie same problemy, tak samo jak ja wciąż się uczą i wciąż się o coś potykają, borykając się ze zwykłą codziennością i wszystkim, co ona niesie. Nie spędzili połowy życia w klasztorze ani jaskini, nie mają na codzień stałego kontaktu z nauczycielami, nie są jakimiś znanymi tulku, nie potrafią fruwać, nie spada z nieba deszcz kwiatów, kiedy się pojawiają... a jednak praktyka pomaga im w życiu. Skoro "zwykłym" ludziom udaje się coś osiągnąć praktyką, to "zwykłemu" stworzeniu też się może udać. :P I taki jest dla mnie sens tego konkursu. Nie rywalizacja, tylko zachęta do dzielenia się inspirującymi opowieściami - nie tylko w czasie retritów, ale cały czas i z szerszym gronem praktykujących. Sam konkurs to tylko forma, w jaką to ubrano i wzmianka o ewentualnych nagrodach materialnych została w opisie konkursu potraktowana bardzo marginalnie ("Przewidujemy możliwość nagrodzenia (...) jednak największą nagrodą będzie to, że w ten sposób możemy pomóc innym"). Jak pomysł wypali, to powstanie zbiór inspirujących opowiadań, jak nie wypali, to się go odhaczy jako niewypał i tyle.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Igo, Sosnowiczanin, Ryuu,

nie wiem, czy sie niejasno wyrazilam - nie mam nic przeciwko temu, zeby (jesli ktos ma takie pobudki) opisywac swoje doswiadczenia. Niezrozumialym jest dla mnie jedynie, ze robi sie z tego konkurs.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
atomuse pisze:(...) Niezrozumialym jest dla mnie jedynie, ze robi sie z tego konkurs.
A gdybyś do tego podeszła od strony zabawy a nie walki o puchar?... :oczami:
Atomuse, ten konkurs to zabawa, która ma sprowokować do przedstawiania tego, jak praktyka pięciu wojowniczych wpłynęła na czyjeś życie.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Konkurs 5 Sylab

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

kunzang pisze:A gdybyś do tego podeszła od strony zabawy a nie walki o puchar?... :oczami:
Wowczas nazwalabym to "Zabawa w 5 Sylab".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”