Poła Ja Gur Ma

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Poła Ja Gur Ma

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Od 1go do 7go maja 2007
Nyima Dakpa Rinpocze poprowadzi retrit w naszym ośrodku Czamma Ling.
Tematem nauk będzie:
Poła Ja Gru Ma - praktyka bon tęczowego przeistoczenia.

Świeccy adepci bon w Tybecie poświęcają wiele czasu na wykonanie dziewięciu praktyk wstępnych (ngondro) oraz praktyki poła – praktyki przeniesienia świadomości w momencie śmierci. Istnieje wiele rodzajów tej praktyki Poła Ja Gur Ma (Poła tęczowa) jest praktyką najbardziej popularną pośród bonpów, zarówno mnichów jak i laików.

Ta praktyka posiada tradycję 223 lat nieprzerwanej linii nauk, od 22 Opata klasztoru Menri - Jego Świątobliwości Szeraba Gong Gyala, po dzień dzisiejszy. Dzięki niej, praktykujący, w momencie śmierci może uwolnić się od ignorancji i przywiązania aby osiągnąć ostateczne wyzwolenie.

Praktyka jest również potężnym narzędziem, którego używa się aby pomóc innym osobom chorym i umierającym , nawet jeśli znajdują się w odległym od praktykującego miejscu.

Warunki uczestnictwa i zapisy, tutaj:
http://a.bongaruda.pl/nauczanie/retreat/view/pola.html
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poła Ja Gur Ma

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Retrit planujemy skonczyc 6 maja w niedziele w trosce o wszystkich, ktorzy musza byc w poniedzialek w pracy 8)
Monika
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poła Ja Gur Ma

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Pragne doniesc :wink: , ze miejsc noclegowych w osrodku od dawna nie ma - mozna zawsze przyjechac z namiotem, ale okoliczne osrodki oferuja domki o roznym standardzie.
Miejsca na kurs jeszcze sa, w razie koniecznosci zainstalujemy naglosnienie rowniez na werandzie.
Monika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”