Wizyta JŚw Dalaj Lamy

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Program wizyty J.Ś. Dalajlamy; 09.12.2008.
14.00-14.30 występ zespołu "Me,Myself & I"14.30-prezentacja filmu,zdjeć
nt.Tybetu (człowiek J.Ś.Dalajlamy)
15.00 -16.30 Spotkanie Dalajlamy z młodzieżą i mieszkańcami w Hali Stulecia
-powitanie delegacji przez prezydenta Dutkiewicza
-wykład J.Ś. Dalajlamy (ok.30 min)
-pytania/odpowiedzi
-pieśń tybetńska w wykonaniou "Teatru Pieśń Kozła"
Osoby zainteresowane otrzymaniem wejściówek prosimy o przysyłanie maili z
podaniem Imienia i Nazwiska
Ci którzy chcieliby zadać pytanie J.Ś.Dalajlamie proszeni są o przysłanie
pytania lub zaznaczenie tego w mailu
wroclaw@drukpa.org.pl

Gdańsk:
tu:
http://www.ecs.gda.pl/page.php?id1=365
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

W Krakowie wykład ma być po 13:oo. Nie wiem jak to wyjdzie, skoro obiad jest o 11:30, potem jeszcze ma być spacer po Rynku?
hunkydoris
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 25, 2008 11:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: hunkydoris »

na temat wizyty Dalajlamy w Krakowie napisała Gazeta Wyborcza:

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... akowa.html
hunkydoris
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 25, 2008 11:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: hunkydoris »

Okazuje się, że na spotkanie z Dalajlamą w Auditorium Maximum będą imienne wejściówki dla studentów. Na razie organizatorzy starają się zorientować, jakie będzie zainteresowanie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wklejam treść maila:
Zatem jesli jestes zainteresowany(a) uczestnictwem w tym spotkaniu. To
proszę przeslij maila na adres pawel.mrozowicz@uj.edu.pl o tytule:
"Zgloszenie na spotkanie z Dalajlama" wpisujac nastepujace informacje:
1. Imię i Nazwisko
2. Kierunek i rok studiów
3. Funkcja sprawowana w Samorządzie Studentów UJ (np.: członek WRSS,
Rady Wydziału, Instytutu, komisji dydaktycznej, Samorządu
Uczelnianego, starosta, lub żadna)
4. Powod zainteresowania spotkaniem z Dalajlama

Oczywiscie nie mozemy obiecac, ze wszystkie osoby chetne otrzymaja
zaproszenia, z przyczyn czysto logistycznych, gdyz ich liczba na pewno
bedzie ograniczona. Jednak obiecujemy, iz postaramy sie wynegocjowac
jak najwiecej.
bubble2008

wizyta J.Ś. Dalajlamy w Warszawie

Nieprzeczytany post autor: bubble2008 »

Na temat wizyty J.Ś. Dalajlamy w Warszawie pisała dzisiejsza Wyborcza
http://wyborcza.pl/1,75248,5863284,Dala ... czyk_.html
tytuł artykułu: Dalajlama, czyli "przyjeżdża tu taki jeden Chińczyk"
Czy może wiecie co zrobić żeby dostać zaproszenie do Torwaru??
pozdrawiam
Olga
Awatar użytkownika
Sadayoshi
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 30, 2006 18:32
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Sadayoshi »

lipa :/
Szansa że uda się załatwić wejściówki mniejsza niż 3h przed ostatnim koncertem Nightwish'a. Czemu to takie szczelne jest?
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Sadayoshi pisze:Szansa że uda się załatwić
Ale gdzie te wejsciowki na Torwar można załatwiać?? wiesz coś?
Awatar użytkownika
Sadayoshi
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 30, 2006 18:32
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Sadayoshi »

hunkydoris napisała gdzie (a właściwie jak) 4 posty wyżej. Więc wygląda na to, że wystarczy być studentem UJ, albo mieć tam jakiegoś znajomka.
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Ale mi chodzi o wejsciówki na warszawski Torwar. Nie na UJ.
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Efcia25 pisze:Ale mi chodzi o wejsciówki na warszawski Torwar. Nie na UJ.
Jak tylko bede wiedziala dam znac.
Monika
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: ikar »

hej, czy ma ktoś załatwić wejściówki?????

Poszukuję jakichś konkretnych informacji na ten temat.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: tomo »

ikar pisze:hej, czy ma ktoś załatwić wejściówki?????

Poszukuję jakichś konkretnych informacji na ten temat.
W najbliższym czasie, Związek Karma Kamtzang, będzie dystrybutował wejściówki na wykład w Warszawie. Związek jednak prosi by nie dopytywać się teraz o wejściówki bo sprawa nie jest jeszcze ustalona.
dharmawanderer
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 22:32

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: dharmawanderer »

a co z Krakowem? Jest jakaś szansa żeby się dostać na spotkanie/wykład jeżeli się nie jest studentem UJ?
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Dzięki za info
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Monika »

tomo pisze:
ikar pisze:hej, czy ma ktoś załatwić wejściówki?????

Poszukuję jakichś konkretnych informacji na ten temat.
W najbliższym czasie, Związek Karma Kamtzang, będzie dystrybutował wejściówki na wykład w Warszawie. Związek jednak prosi by nie dopytywać się teraz o wejściówki bo sprawa nie jest jeszcze ustalona.
Dzieki za info :padam:
Czekamy.
Monika
Awatar użytkownika
agapotrykus
Posty: 174
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:07
Płeć: kobieta
Tradycja: brak
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: agapotrykus »

hej, czy nadal nic nie wiadomo na temat wizyty JŚ Dalajlamy w Warszawie, co z zaproszeniami na Torwar? Wizyta coraz bliżej a właściwie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji :)
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: tomo »

agapotrykus pisze:hej, czy nadal nic nie wiadomo na temat wizyty JŚ Dalajlamy w Warszawie, co z zaproszeniami na Torwar? Wizyta coraz bliżej a właściwie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji :)
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy będzie prowadził dystrybucję zaproszeń dla wszystkich zainteresowanych. Związek Karma Kamtzang ma dostać kilkaset zaproszeń pod koniec miesiąca. Zaproszenia można rezerwować już teraz w lokalnych ośrodkach Karma Kamtzang.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

W sprawie zaproszeń na Torwar z Krakowa i okolic bardzo proszę o pisanie do mnie na priva.
Jola Kukucz
Awatar użytkownika
agapotrykus
Posty: 174
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:07
Płeć: kobieta
Tradycja: brak
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: agapotrykus »

dziękuje serdecznie za informacje :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

newsletter związku buddyjskiego Karma Kamtzang pisze: Wykład otwarty Jego Świątobliwości Dalajlamy

W związku z licznymi pytaniami w sprawie wykładu Jego Świątobliwości Dalajlamy w Warszawie informujemy, że zaproszenia nie są jeszcze gotowe. Według ostatnich ustaleń powinniśmy dostać z końcem listopada kilkaset (nie znamy na razie dokładnej liczby) zaproszeń do dystrybucji wśród buddystów. Gdy tylko otrzymamy jakieś nowe wiadomości w tej sprawie, będziemy na bieżąco informować.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy prowadzić będzie otwartą dystrybucję zaproszeń dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli chodzi o naszą pulę zaproszeń dla buddystów, to nie będziemy mogli rozsyłać ich indywidualnie, dlatego liczymy na pomoc miejskich ośrodków Bencien w rozprowadzeniu zaproszeń w różnych regionach Polski.
W związku z tym prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się do naszych lokalnych ośrodków, których listę można znaleźć na stronie www.benchen.org.pl/osrodki_kraj.htm , natomiast ośrodki prosimy o przesłanie nam liczby zamówień najpóźniej do 28 listopada br.

Przypominamy, że wykład zatytułowany "Odpowiedzialność powszechna we współczesnym świecie" odbędzie się w czwartek 11 grudnia w godz. 15-16:30 na Torwarze.
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Monika »

strona Urzędu Miasta pisze:Jego Świątobliwość Dalajlama w Warszawie

W ramach wizyty w Polsce, która odbędzie się w dniach 5-11 grudnia, Jego Świątobliwość Dalajlama odwiedzi Warszawę.

W czwartek, 11 grudnia o godz. 15.00, w hali Torwar, Jego Świątobliwość poprowadzi otwarty wykład „Odpowiedzialność powszechna we współczesnym świecie”.

W wykładzie będzie mogło uczestniczyć 5 tysięcy osób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązywać będą bezpłatne zaproszenia. Ich dystrybucją dla mieszkańców Warszawy zajmie się współorganizator wykładu - Urząd m.st. Warszawy.

Połowę zaproszeń (2,5 tys.) stołeczny ratusz powierzył Związkowi Buddyjskiej Tradycji Karma Kamtzang, który przekaże je organizacjom pozarządowym.

Zaproszenia będą dostępne od 1 grudnia do momentu ich wyczerpania. Ze względu na ogromne zainteresowanie wykładem uprzejmie informujemy, że osoby chcące w nim uczestniczyć będą mogły otrzymać nie więcej niż dwa jednoosobowe zaproszenia.

Zaproszenia będzie można otrzymać w:

- InfoQulturze, plac Konstytucji 4 (parter) w godzinach 8.00-20.00

- Punkcie Informacyjnym Urzędu m. st. Warszawy, ulica Miodowa 6/8 (parter) w godzinach 8.00-20.00.

Wszystkich zainteresowanych wysłuchaniem wykładu serdecznie zapraszamy po odbiór zaproszeń.

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa na wykład należy przybyć do godziny 14.00.

Wizyta Jego Świątobliwość Dalajlamy w Polsce, duchowego i politycznego przywódcy Tybetu odbywa się na zaproszenie Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Tybetu i byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Organizatorami wykładu są Społeczność Tybetańska w Polsce i Urząd m.st. Warszawy.
Monika
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Z tym 2500 to jakaś kiszka, bo do mnie właśnie zadzwoniono z Grabnika, że dostaną tylko 300 zaproszeń i że są strasznie zawiedzeni. Czyżby tradycyjna rzetelność dziennikarska sprawiła, że ilość wzrosła prawie o 10 razy?
Awatar użytkownika
Matu
Posty: 92
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 06:56
Tradycja: Kwan Um
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Matu »

miluszka pisze:Z tym 2500 to jakaś kiszka, bo do mnie właśnie zadzwoniono z Grabnika, że dostaną tylko 300 zaproszeń i że są strasznie zawiedzeni. Czyżby tradycyjna rzetelność dziennikarska sprawiła, że ilość wzrosła prawie o 10 razy?
"Wykładu Dalajlamy w Hali Stulecia wysłucha około 5600 osób - tyle miejsc przygotowali organizatorzy wizyty duchowego przywódcy Tybetu we Wrocławiu"-GW
Dla buddystów przeznaczono 650 miejsc, ale wczoraj okazało- ze zmiejszono do 315 :(
i jeszcze pesel, żadają.A w Pradze, kupujesz bilet(280 koron) i wchodzisz,co kraj to obyczaj.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: jw »

Matu pisze:i jeszcze pesel, żadają.
Ciekawe... Czy organizator wyjaśnił w jakim celu potrzebny jest mu pesel od buddystów?
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

W formularzu na spotkanie w Gdańsku trzeba było podać nie tylko pesel, ale i imię ojca, i wykształcenie, i adres... trochę przegięli z tymi danymi. Kryterium doboru też owiane tajemnicą, bo tylko część zgłoszeń została przyjęta (na moje nie dostałam odpowiedzi i pewnie już nie dostanę :( ).
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: tomo »

Z dzisiejszego newslettera Związku:

Drodzy Przyjaciele,

Chcieliśmy poinformować, że nie dysponujemy jeszcze zaproszeniami na wykład J.Ś. Dalajlamy w Warszawie, wiemy już jednak, że otrzymamy ich znacznie mniej niż się spodziewaliśmy i że mimo najlepszych chęci nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich Waszych zamówień.
Dokładna lista jest dopiero w przygotowaniu, dlatego BARDZO PROSIMY NIE DZWONIĆ W TEJ SPRAWIE PRZED SOBOTĄ 29 LISTOPADA.

W celu uniknięcia nieporozumień prosimy też o dokładne zapoznanie się z informacją Związku na temat przydziału i dystrybucji zaproszeń (http://www.benchen.org.pl/Dalajlama_2008.htm), szczególnie z punktem 2 i 3.

Jednocześnie przypominamy, że Urząd Miasta planuje dystrybucję zaproszeń od 1 grudnia br.
Więcej szczegółów na stronie http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 7497&kat=3
Awatar użytkownika
agapotrykus
Posty: 174
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:07
Płeć: kobieta
Tradycja: brak
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: agapotrykus »

wg informacji na stronie
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 7524&kat=3
zaproszenia skończyły się już po dwóch godzinach. Pewnie było sporo zainteresowanych osób którym nie udało się dostać wejściówek ( w tym mi ;) ). Orientujecie się może, czy wykład będzie transmitowany przez jakąś telewizję ogólnopolską? Jak tak to jaką? ;)
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Nie wiem czy bedzie transmisja, ale maja byc na zewnarz telebimy wystawione.
Monika
Awatar użytkownika
agapotrykus
Posty: 174
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:07
Płeć: kobieta
Tradycja: brak
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: agapotrykus »

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,37650, ... lama_.html
"Wszystko wskazuje na to, że relację ze spotkania będzie można oglądać w internecie. - Szczegóły będą znane na początku tygodnia - informuje rzeczniczka UJ."

Ciekawe jak z Warszawą, gdybym mieszkała gdzieś niedaleko na pewno przyjechała bym żeby obejrzeć wykład na telebimach ale mieszkam trochę daleko... :)

Tak z ciekawości zapytam, czy komuś z Was udało się dostać wejściówkę w InfoQulturze albo w Punkcie Informacyjnym Urzędu m. st.Warszawy? Podobno bilety rozdawano już tydzień wcześniej a dzisiaj bardzo mało osób dostało wejściówki. Czyżby bilety znikały w tajemniczych okolicznościach? czemu tak trudno w Polsce dostać się na taki wykład? Z tego co wiem np. we Francji nie było takich problemów :zdziwko:
monikab

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: monikab »

agapotrykus pisze:http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,37650, ... lama_.html
"Wszystko wskazuje na to, że relację ze spotkania będzie można oglądać w internecie. - Szczegóły będą znane na początku tygodnia - informuje rzeczniczka UJ."

Ciekawe jak z Warszawą, gdybym mieszkała gdzieś niedaleko na pewno przyjechała bym żeby obejrzeć wykład na telebimach ale mieszkam trochę daleko... :)

Tak z ciekawości zapytam, czy komuś z Was udało się dostać wejściówkę w InfoQulturze albo w Punkcie Informacyjnym Urzędu m. st.Warszawy? Podobno bilety rozdawano już tydzień wcześniej a dzisiaj bardzo mało osób dostało wejściówki. Czyżby bilety znikały w tajemniczych okolicznościach? czemu tak trudno w Polsce dostać się na taki wykład? Z tego co wiem np. we Francji nie było takich problemów :zdziwko:
w InfoQulturze byłam ok. 8:20 i już nie było biletów - przyznam, że mnie to bardzo zaskoczyło. Od razu pojechałam na Miodową (byłam tam przed 9) i udało mi się je dostać.
Awatar użytkownika
looker
ex Moderator
Posty: 169
Rejestracja: śr sty 18, 2006 00:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: looker »

monikab pisze:w InfoQulturze byłam ok. 8:20 i już nie było biletów - przyznam, że mnie to bardzo zaskoczyło. Od razu pojechałam na Miodową (byłam tam przed 9) i udało mi się je dostać.
a na Miodowej taki ładny plakacik ;-) ...
[center]
Obrazek[/center]
60%-buddyzm
30%-naturalizm
10%-inne


- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr
hunkydoris
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 25, 2008 11:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: hunkydoris »

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,96056, ... kowie.html
Niedziela ma być dniem przeznaczonym na odpoczynek i spotkania z kilkunastoma gminami buddyjskimi w Krakowie (gmina to odpowiednik parafii, tyle że każda z gmin jest przedstawicielem innego odłamu buddyjskiego) oraz z buddyjską diasporą wietnamską. - Dla Dalajlamy to właśnie niedziela jest najistotniejszym punktem wizyty w Krakowie - podaje londyńskie biuro Jego Świątobliwości.
czy ktoś może to potwierdzić i podać jakieś szczegóły?
Awatar użytkownika
agapotrykus
Posty: 174
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:07
Płeć: kobieta
Tradycja: brak
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: agapotrykus »

monikab pisze:w InfoQulturze byłam ok. 8:20 i już nie było biletów - przyznam, że mnie to bardzo zaskoczyło. Od razu pojechałam na Miodową (byłam tam przed 9) i udało mi się je dostać.
looker pisze:a na Miodowej taki ładny plakacik ;-) ...
No właśnie więc jednak coś nie tak z tym rozdawaniem biletów... :/
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

Dzisiaj w gazecie mamy ciekawy artykuł o wizycie Dalajlamy w Krakowie. Dalajlama w Krakowie
Niedziela ma być dniem przeznaczonym na odpoczynek i spotkania z kilkunastoma gminami buddyjskimi w Krakowie (gmina to odpowiednik parafii, tyle że każda z gmin jest przedstawicielem innego odłamu buddyjskiego) oraz z buddyjską diasporą wietnamską. - Dla Dalajlamy to właśnie niedziela jest najistotniejszym punktem wizyty w Krakowie - podaje londyńskie biuro Jego Świątobliwości.

Czy ktoś się orientuje czy takie spotkanie się odbędzie czy to zwyczajna kaczka dziennikarska? Bo pierwsze słyszę o jakiś gminach buddyjskich w Krakowie?

W Krakowie jest tez według mnie pod mylącym tytułem wystawa na małym rynku, buddyzm na zachodzie? Oczywiście jest tam tylko o linii Karma Kagyu Od lamy Ole. Wygląda na to, ze trzeba robić osobne wystawy, w których by było cos wspomniane o Dalajlamie? Oczywiste uważam, ze taka wystaw i cały tydzień buddyjski zorganizowany przez krakowski ośrodek Karma Kagyu od Lamu Ole jest szczytna idea ale szkoda, ze są tak zaznaczone podziały, ze Dalajlama to co innego a Lama Ole to co innego. Byłem wczoraj na wykładzie Wojtka Tracewskiego uważam, ze był bardzo dobry.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Ma być: Spotkanie w Krakowie z kilkunastoma przedstawicielami różnych odłamów buddyzmu. W tym ma być kilku Wietnamczyków. Nie chodzi zaś o przedstawicieli akurat wyłącznie z Krakowa.
Jeszcze na marginesie - jeśli do kogoś nie dotarłam z osobnym mailem. Wejściówki będa dla wszystkich, którzy zgłaszali się po nie do mnie .
Awatar użytkownika
agapotrykus
Posty: 174
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:07
Płeć: kobieta
Tradycja: brak
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: agapotrykus »

http://www.dalajlama2008.pl/Public/Default.aspx
transmisja z Wrocławia na żywo przez internet:) ilość miejsc ograniczona trzeba rezerwować miejsce klikając na zielony bilet ;)
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

wczoraj był limit 300, ale widze, ze chyba kupili lepsze łącze ;)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

kurka a mnie w domu wtedy nie ma ;/ ech mam nadzieje ze nagranie trafi na youtube
Lacho calad! Drego morn!
hunkydoris
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 25, 2008 11:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: hunkydoris »

Dorota, i tak się zarejestruj, na stronie jest taka informacja:

"Dodatkowo zarejestrowani użytkownicy będą mogli obejrzeć retransmisję ze spotkania od 10 grudnia do 15 stycznia."
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

ooo nie doczytałam tego :zawstydzony: dzieki :)
Lacho calad! Drego morn!
Lo'tsa'wa
Posty: 1979
Rejestracja: sob gru 06, 2008 04:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Manchester

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Lo'tsa'wa »

Witam wszystkich:)

Mam o jedno zaproszenie na wykład warszawski za dużo. Każdemu zgłaszającemu się do warszawskiej infoqultury przyznawane były dwa, więc to drugie jest mi niepotrzebne. Czy jest jakaś osoba z Krakowa zainteresowana takim zaproszeniem? Szkoda mi, żeby się zmarnowało, o ile są jeszcze chętni. oddam (oczywiscie bezpłatnie...) pierwszej osobie ktora mi napisze PM.
PS: Paranoja z tym limitem miejsc...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witamy na forum Lo'tsa'wa :)
.
dane :580:
Lo'tsa'wa
Posty: 1979
Rejestracja: sob gru 06, 2008 04:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Manchester

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Lo'tsa'wa »

Dziękuje, "konkurs" zakończony :zawstydzony: . Cieszę się, że mogłem chociaż jednej osobie umożliwić udział w wykładzie. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Wizyta JŚw Dalaj Lamy

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

Dzisiaj Dalajlama w Krakowie. Nasza koleżanka Miluszka przedstawiciel buddystów z Krakowa miała wielkie szczęście uczestniczyć na audiencji z Dalajlama, może od niej usłyszymy cos więcej .Odbył się tez dzisiaj wykład lamy Rinczena dla społeczności buddyjskiej.
Dalajlama spotkanie z buddystami
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”