Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

wykłady, spotkania, odosobnienia, imprezy, wystawy, petycje, poszukuję, odstąpię...
Awatar użytkownika
pomaranczowa108
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 08, 2009 13:18
Kontakt:

Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: pomaranczowa108 »

Witam.

Zapraszam wszystkich do spaceru po ulicy Pomarańczowej. Można tu znaleźć, pod numerem 108, przyjemną, cichą i rozsłonecznioną księgarenkę. Pomalowane na biało półki zastawione są w niej książkami ze świata buddyzmu, nieustannie unosi się woń wesołych kadzidełek, na ścianach wiszą piękne batiki a w sali obok rozłożone na podłodze wygodne zafu czekają, by ktoś ma nich usiadł i wyruszył w najcudowniejszą podróż życia.

http://pomaranczowa108.pl
Awatar użytkownika
Sadayoshi
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 30, 2006 18:32
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: Sadayoshi »

Trochę mały wybór... mam nadzieję, że z czasem się poszerzy ;)
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: moi »

Sadayoshi pisze:Trochę mały wybór... mam nadzieję, że z czasem się poszerzy ;)
Brakuje też nowości - np. jest "Głodna tygrysica" Rafe Martina, ale już nie ma z tej samej serii i tego samego autora "Świata, który istniał przed naszym"... Faktycznie, jest to zbiór legend indiańskich, nie buddyjskich jatak (jak "Głodna tygrysica"), ale czy tak daleko posunięta ortodoksja jest wskazana? ;) A co z książkami napisanymi "w duchu nauk buddyjskich"- poradnikami, itd (takimi jak np. "Sztuka prostoty" Dominique Loreau), czy także ich tu nie będzie?

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
pomaranczowa108
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 08, 2009 13:18
Kontakt:

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: pomaranczowa108 »

Księgarnia właśnie ruszyła, dziś jest pierwszy dzień, w którym mówimy o niej publicznie.

Kończymy jeszcze rozmowy z kilkoma następnymi wydawcami, a np. szeroka oferta Santorskiego jedzie do nas już kurierem.

Co do Świata, to niesamowicie szybko się wieści rozchodzą ;) bo książka dopiero w piątek trafiła na maszyny i przyjedzie do nas na 18 V (mamy nadzieję). Swoją drogą niezwykła, Rafe Martin jest doskonałym storytellerem, wspaniałe są te legendy indiańskie, do tego pięknie zilustrowana --- ale to off topic :)

Nie chciałem pisać o wydawnictwie, ale skoro już, to pomarańczowa108 jest prowadzona przez wydawnictwo Elay http://www.elay.media.pl. Ponieważ wydajemy inne rzeczy poza zen, chcieliśmy rozdzielić ofertę. A dla naszych książek o zen, jak na razie głównie z kręgu szkoły Zwykły Umysł, stworzyliśmy przy okazji takiego mikrobloga: http://zennacodzien.pl. Serdecznie zapraszam do poczytania cytatów!
Pomarańczowa księgarnia buddyjska
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Dobra strona i świetna robota - pozdrowienia.

metta&peace
p.
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: moi »

pomaranczowa108 pisze: Co do Świata, to niesamowicie szybko się wieści rozchodzą ;) bo książka dopiero w piątek trafiła na maszyny i przyjedzie do nas na 18 V (mamy nadzieję).
Szybko? w Merlinie już od dawna można ją zamówić (choć kupić dopiero od 19 maja) ;)
Książka rzeczywiście zapowiada się ciekawie. Jeszcze nie miałam jej w ręku, ale jeśli jest tak dobrze wydana, jak "Głodna tygrysica", to pogratulować pomysłu, wytrwałości i ... mam nadzieję, że to nie koniec serii :)

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
pomaranczowa108
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 08, 2009 13:18
Kontakt:

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: pomaranczowa108 »

Właśnie wprowadziliśmy duży pakiet książek z wydawnictwa Santorski: czysty buddyzm w najlepszym światowym wykonaniu wietnamskiego mnicha Thich Nhat Hanha (dział zen), doskonała psychologia pogranicza buddyzmu i myśli zachodu i w końcu takie perełki jak komentarz Dalajlamy do wybranych fragmentów Ewangelii w książce "Dobre serce".

Serdecznie zapraszam!
Adam.

P.S. A Indianie już w magazynie, jakby ktoś pytał ;)

P.S. II mamy bloga! a dokładniej stronę z cytatami z książek ELAY-a (Ch. Joko Beck, Diane Rizzetto) i odrobiną klasycznego haiku

http://zennacodzien.pl

polecam RSS, bo będziemy dodawać co jakiś czas nowe cytaty z książek, które będziemy wydawać.
Pomarańczowa księgarnia buddyjska
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

moi pisze: "Świata, który istniał przed naszym"... Faktycznie, jest to zbiór legend indiańskich.
Indiańskich? Wielki Manitou, te sprawy?
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: moi »

iwanxxx pisze:
moi pisze: "Świata, który istniał przed naszym"... Faktycznie, jest to zbiór legend indiańskich.
Indiańskich? Wielki Manitou, te sprawy?
Niezupełnie. Nie miałam jeszcze książki w ręce, ale z recenzji wyczytałam m.in. że jest to zapis pewnej historii, jaka przydarzyła się jednemu z młodych Indian o imieniu Kruk, na którym ciążyła klątwa dotykająca całego jego plemienia. Kruk na swej drodze spotyka niezwykły, opowiadający legendy, kamień, a one naprowadzają chłopca na właściwą drogę.
Recenzja pisze:Książka ta, zwyciężczyni Storytelling Awards 2004, w zbeletryzowanej formie przedstawia autentyczne legendy plemienia Irokezów Seneca. Opowieści będące jądrem tej jednej z najbardziej zaawansowanych kultur Ameryki Północnej, gdzie kobiety wybierały radę plemienia, są żywym zapisem najważniejszych podań tego ludu. Opatrzone wstępem Petera Jemisona, współczesnego wodza Seneków są atrakcyjne nie tylko dla młodego czytelnika, lecz także wszystkich tych, których fascynuje mądrość starych kultur.
"...gdzie kobiety wybierały radę plemienia" - to mi się podoba :chytry:
Z drugiej strony, to kolejna niezwykła rzecz, jakiej się dowiedziałam o Indianach z Ameryki Północnej. Zawsze mi się wydawało, że to jednak bardzo patriarchalne społeczeństwo było - a tu proszę :)
pomaranczowa108 pisze:i w końcu takie perełki jak komentarz Dalajlamy do wybranych fragmentów Ewangelii w książce "Dobre serce".
A może by tak wznowić "Drogę serca" Dalajlamy i Eugene Drewermanna (jedno wydanie w 1995 roku!)? To by dopiero była perełka :)

http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=184

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
pomaranczowa108
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 08, 2009 13:18
Kontakt:

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: pomaranczowa108 »

moi pisze:
iwanxxx pisze:
moi pisze:

A może by tak wznowić "Drogę serca" Dalajlamy i Eugene Drewermanna (jedno wydanie w 1995 roku!)? To by dopiero była perełka :)

http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=184

Pozdrawiam.m.
Ciekawa koncepcja. Rozpoznam grunt :).

Pozdrawiam
Pomarańczowa księgarnia buddyjska
Awatar użytkownika
pomaranczowa108
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 08, 2009 13:18
Kontakt:

Mowy Dharmy na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: pomaranczowa108 »

Pomarańczowa Księgarnia http://pomaranczowa108.pl udostępniła na swoich stronach pełne rozdziały z książki Charlotte Joko Beck "Zen na co dzień, miłość i praca". Są to pełne, zredagowane transkrypcje mów Dharmy wraz z pytaniami uczniów i odpowiedziami Mistrzyni. Serdecznie zapraszamy do czytania!

Sukcesywnie dodawać będziemy obszerne fragmenty (min. jeden zamknięty rozdział) z innych książek z naszej oferty.

Adam
Pomarańczowa księgarnia buddyjska
Awatar użytkownika
pomaranczowa108
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 08, 2009 13:18
Kontakt:

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: pomaranczowa108 »

Witam,

dużo nowych książek pojawiło się w naszej ofercie (m.in. Wydawnictwo A, Galaktyka i fantastycznie ilustrowane opowieści zen Jon J. Mutha w dziale dziecięcym), dodatkowo księgarnia wzbogaciła się o dział "Autorzy" z opisem najciekawszych postaci.

Serdecznie zapraszam
Adam
Pomarańczowa księgarnia buddyjska
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Nowa księgarenka buddyjska na ul. Pomarańczowej

Nieprzeczytany post autor: moi »

Jest wiele wiar, aut.Monique Gilbert

Obrazek

Świetna książka edukacyjna dla dzieci, jedna z wielu w "Pomarańczowej", jakie znalazłam - warto nabyć :)

Pozdrawiam.m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”