Facebook

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Facebook

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Dziś postaram się zająć statutem.

Oprócz tego jeszcze odnośnie strony fundacji na fb - nie wiem jak uważacie, istnieje pewna metoda by dodawać codziennie albo co dwa dni fotki na stronach by wzrosła popularność i mieć dużo kliknięć "lubię to". Są to np fotki z cytatami i inne tematyczne - jak na przykład robi to Jarek na cybersandze albo Piotr na swojej stronie.

Jednak staram się od tego zwykle uciec i na przykład na sasanowej fb próbuję dawać tylko "content", gdy nie ma długo nowego artykułu - wtedy posiłkuję się "klasyką Sasany". Problem taki, że fundacja może nie mieć "contentu" przez dłuższe okresy czasu. Nie chciałbym dawać tam "sweet-foci" - ale jest to kwestia do rozpatrzenia - oraz ewentualnie potrzebna byłaby osoba, która chciała/mogłaby się tym zająć. Z jednej strony jest potrzeba promocji, by jak najwięcej osób dowiedziało się o istnieniu fundacji, z drugiej mechanizmy nieco marketingowe. Jeszcze raz - nie ma nic złego w cytacie np. z Dhammapady i jakiejś fotce odnośnie tego oraz puszczanie takowych co dzień, dwa. Dajcie znać co myślicie.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Facebook

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Har-Dao pisze:Jeszcze raz - nie ma nic złego w cytacie np. z Dhammapady
też tak myślę!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Facebook

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Moglibyśmy się starać robić z profilu fundacji polskiego źródła wiedzy na temat Theravady ogólnie. Jak gdzieś będzie w okolicach Polski jakiś retreat, to można o tym pisać. Śledzicie może jakieś azjatyckie portale czy serwisy dla Theravadinów? Możnaby też od czasu do czasu jakiegoś "niusa" przetłumaczyć. Tak samo jeżeli pojawi się jakiś ciekawy wykład czy artykuł po angielsku, to można go wrzucić. Oczywiście też wszystko co będzie publikować Sasana. Jakby do tego jeszcze dorzucić właśnie jakieś cytaty z Dhammapady, okazjonalny obrazek z cytatem i już jakiś content będzie.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Facebook

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Czy ktoś z was by się tego podjął? Ja personalnie nie dam już rady. Dajcie znać, to mianuję ochotnika współ-adminem.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Facebook

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Wrzuć też na FB ogłoszenie, żeby ludzie na profil fundacji podsyłali tego typu rzeczy jeżeli znajdą i będą uważali, że się nadają. Jak chcesz kogoś kto jest często dostępny na FB i ewentualnie będzie takie rzeczy wrzucał, to możesz mnie dodać, ale niestety nie mam żadnego dojścia do źródeł takich "niusów" ani kompletnie nie umiem robić grafik z cytatami.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Facebook

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

ja nie mam swojego konta na FB i nie planuję go mieć, więc tu niestety nie pomogę...
Obrazek
BuddhaLounge
Posty: 9
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 19:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddha Sasana

Re: Facebook

Nieprzeczytany post autor: BuddhaLounge »

Cześć,
Har-Dao, myślę, że najlepszym kontentem dla fundacji byłoby propagowanie Dhammy, czyli nic na siłę, jeśli by by jakieś wyjazdy, zjazdy itp. rzeczy to wtedy takie rzeczy można by umieszczać. Na FAcebooku to aż tak sie nie znam bo nie mam, ale na pewno nie należałoby propagować fundacji w sposób aby "nabić jak najwięcej oglądalności". Generalnie uważam, że osoby, które szukają Dhammy znajdą ją, trzeba im to ewentualnie ułatwić przy pomocy fundacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Theravada”