Nauki linii Karma Kaguy

strony www poświęcone buddyzmowi i dharmie

Moderatorzy: kunzang, Har-Dao, iwanxxx

Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Nauki linii Karma Kaguy

Nieprzeczytany post autor: booker »

Cześć.

Nie wiem czy znacię taką stronę Buddyzm Wprost.

Polecam świetne zestawienie Nauk Diamentowej Drogi danych przez takich mistrzów jak Guru Rimpoche, Tilopa, Naropa, Marpa, czy Karmapowie.

Np. panuje pogląd iż w Diamentówce odrzuca sie cztery szlachetne prawdy i ośmioaspektową ścieżkę . itd

Nie jestem pewien czy ten post powinien znaleźć się w dziale linki buddyjskie czy dharma - ew proszę Naczelnego o przemieszczenie w/g uznania regulaminu.

Pozdrawiam
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
dakini

Re: Nauki linii Karma Kaguy

Nieprzeczytany post autor: dakini »

znam juz ta strone i gorano ja polecam jesli macie wiecej takich stronek z tekstami mistrzow to bardzo bym prosila o podzielenie sie linkiem :)

pozdrawiam
Hanna
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 22:27
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Nauki linii Karma Kaguy

Nieprzeczytany post autor: Hanna »

booker pisze:Np. panuje pogląd iż w Diamentówce odrzuca sie cztery szlachetne prawdy i ośmioaspektową ścieżkę . itd
A tu jestem troche zaskoczona, bo nie wiedzialam, że taki jest pogląd.
Nie zgodziłabym sie z tym, ponieważ kiedy pierwszy raz poszłam do Ośrodka linii Karma Kangyu to od razu zaznajomiono mnie z 4-ma szlachetnymi prawdami, a co za tym idzie z ośmioraka ścieżką.

booker pisze:Polecam świetne zestawienie Nauk Diamentowej Drogi danych przez takich mistrzów jak Guru Rimpoche, Tilopa, Naropa, Marpa, czy Karmapowie.
Ja bym tu koniecznie dodała Milarepe.
A tak z ciekawości czy ksiazka napisana w XV w."Opowieść o życiu Milarepy albo Drogowskaz Wyzwolenia i Wszechwiedzy" zawiera wszystkie Nauki Milarepy?
"Nie musimy umrzeć, aby iść do raju, nie musimy być buddystami, aby spotkać innych buddystów. Musimy tylko przetrzeć oczy i zobaczyć, co tak naprawdę jest przed nami".
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Nauki linii Karma Kaguy

Nieprzeczytany post autor: booker »

Hanna pisze:Ja bym tu koniecznie dodała Milarepe.
Ależ jest tam : http://www.buddyzmwprost.com.pl/index.php?id=74

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Hanna
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 22:27
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Nauki linii Karma Kaguy

Nieprzeczytany post autor: Hanna »

booker pisze:Ależ jest tam
Ehh ja to chyba ślepa :oops:
"Nie musimy umrzeć, aby iść do raju, nie musimy być buddystami, aby spotkać innych buddystów. Musimy tylko przetrzeć oczy i zobaczyć, co tak naprawdę jest przed nami".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”