Lama Ole Nydahl

Nauczyciele Buddyzmu Tybetańskiego
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

siristru pisze:innastarniec
Tego też nie rozumiem :) Proszę coś z tym zrobić :mrgreen:

Pzdr
Piotr
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

who is who

Nieprzeczytany post autor: witalis »

mysle,ze pomimo,ze sa bledy w pisowni,da sie zrozumiec.dawno nie bylem w kraju,mysle tez ze bledy wynikaja w zwiazku,ze slaba znajomoscia komputera,no i nigdy nie bylem polonista.poki co ja "pas",znudzilo mi sie sledzenie tego watku.(moze powinienem napisac:przepraszam,ze zyje?)kto chce to zrozumie nawet z bledami.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Witalisie,

Z całym szacunkiem, nie obrażaj sie - ja autentycznie bym chciał i autentycznie nie rozumiem co chciałeś napisać. Po prostu, bardzo prosimy, żebyś włożył w to jednak odrobinę więcej wysiłku i nie stosował tylu skrótów myślowych, bo nie każdy jest tu oblatany w tybetańskim buddyzmie, włączając w to "kto jest kim" oraz nazwy praktyk.

Pzdr
Piotr
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

Lama Ole

Nieprzeczytany post autor: witalis »

prosze o konkretne pytania.(mam tu niby 3 posty,a najwazniejszego o pobycie w Indiach nie widze)ten moj pierwszy byl najwazniejszy,te dalsze dwa mniej wazne .Zwykla duma i duma wadzry,to zupelnie nie to samo.(sam Tai Situpa,powiedzial.ze reprezentuje "szlana madrosc")jest okres,ze mam czas na forum,lub nie.Wielkie slubowanie bodhisatwy obliguje mnie do dzialania,gdy dzwonek jest do drzwi.(nie wiem jaka to moja karma )Ale najczesciej przychodza do mnie ludzie z chorobami najrozniejszymi)Wtedy to mysle o Buddzie medycyny!(swego czasu,to pracowalem w sluzbie zdrowie,ale za duza ilosc byla pacjentow,zreszta lekarka z mongolii radzila zmienic zawod.,gdy po praktyce powa Ole jako Amitaba i kraina Amitaby,gdzie wszystko blyszczalo i wielka radosc, przelatywaly mi przez kanal centralny,swiadomosci (jakby "duszki")to bylo malo przyjemne doswiadczenie.)poki co ktos dzwoni do drzwi.Ja jest iluzoryczne i mozna miec dystans do ja.to z pospiechu te moje posty tak wygladaja tez.wybaczcie ktos wlasnie przyszedl.i chce tez mu pomoc,To a propos fragmentu z Boddhiczariawatary"skoro sama mysl o pomaganiu innym ma wieksza wartosc niz czczenie buddow ,czymze wielkim musi byc praca dla dobra wszystkich istot"Karmapa kieno.
Gak Song
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lama Ole

Nieprzeczytany post autor: Gak Song »

mmmmm :)))
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

oleI nie mustujdzie cz4emui nie molestujcie mnie cz4emu

Nieprzeczytany post autor: witalis »

wcviaz czuje sie pod tam linia przego leprzego.i niech sie sam broni Ole.
f

ta
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

nie tylko lama OLe

Nieprzeczytany post autor: witalis »

zeby wam klase dal blesinow(to takie zarty z ich strony.klade sie spac,niezle nauuki,sa poprzez sen.}tym bardziej,ze to byl tylko "zly" sen.karmapa kienokien.nie mam przywiazan tym bardziej do snow ,tak ma byc.do wkrotce do uslyszenia.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj Witalisie

Nie kumam, choć przeciętna żaba ze mnie, Witalisie. Proszę - o światło w Twych wypowiedziach. Co do trupów, które wleczesz - niech będzie... tylko - po co?
Proszę /ze swej strony/, o czytelne szaleństwo z Tej strony 8)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

kunzang

Nieprzeczytany post autor: witalis »

polubilem cie zwyczajnie(trupow juz nie ciagne)Amitajus!kurcze zadaj pytanie to odpowiem,jesli bede umial,dzogczen i mahamudra sa podobne ,uzywaja troche innych metod(np wadzrapani zamiast mahakali)bedac z bonu?tych form nie znasz.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
witalis pisze:(np wadzrapani zamiast mahakali)bedac z bonu?tych form nie znasz.
Znasz... mając za tantrę swego serca szitro made in ningmapa.
Mahakala nie jest związany z bon... to sprawa między padmasambhawą a karmapą. Nie wiem na jakiej zasadzie dla Ciebie te formy są wymienne - dla mnie, nie. Z mej strony: Wadżrapani, to odpowiednik jeszcze bardziej wściekłego Tekla Mebar. Do czego zmierzasz?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

dokad zmierzasz

Nieprzeczytany post autor: witalis »

tam ,gdzie wiekszosc buddystow.moze do krainy Tary lub Orgien.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
witalis pisze:tam ,gdzie wiekszosc buddystow.moze do krainy Tary lub Orgien.
Wizja nic nie znaczy.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

kierunek

Nieprzeczytany post autor: witalis »

bylo,nie bylo to czyste krainy
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
witalis pisze:bylo,nie bylo to czyste krainy
Czyste - są wizje.
Lepiej hołdować czystym, mówią.

poadrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

czystosc

Nieprzeczytany post autor: witalis »

w krija tantrze jest potrzebna,mozna wszystko widziec jako czyste, to anuttara joga tantra,w sercu biale A,lub w gardle czerwone Ah, ide spac.(to praktyka snu)
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

straznicy dharmy

Nieprzeczytany post autor: witalis »

chcialem Wam opowiedziec ostatnia przygode,"ja" ktory niezbyt chetnie daje sie namowic na alkohol,po wypiciu szklanki nalewki(amrita)dostalem bardzo przyjemny bleesing od Mahakali.Nie po raz pierwszy mialem takie odczucie=obecnosc Mahakali,kiedys wczesniej sadzal mnie na tylku,gdy mialem za duzo pytan,innym razem dostalem od niego kopa w tylek,GDY GO O TO PROSILEM<ZEBYM ZAJAL SIE PRAKTYKA,i wyladowalem u mistrza Namkai Norbu.(moze to Ole,Mahakala mial dosyc moich pytan?i wyslal mnie do dzogczen!?)Zebym,znow byl zrozumiany!(jak tak sie ponaprzykszac lamie,to sie cos dostanie)Opisalem Wam ,moj pobyt w Indiach i Nepalu jak umialem,tam bedac to nawet naduzywalem etanolu(przynajmniej byl bez ameby),ale "moja"watrobe wspieraly tybetanskie leki.Bedac w Polsce,milo wspominam tamte chwile w Sarnat i Daramsali.Po prostu,bedac w polu mocy Lamy,czulem sie bezpieczny.(tam tez bylo prawo "ulicy",ale byl tez mur klasztoru,gdzie "ulica" wejscia nie miala)Bez urazu,polskie centra buddyjskie takich luzackich regul nie maja jak w Indiach czy Nepalu(tam mnisi sa mnichami ze swoimi regulami,a goscie ,to nic na sile)Watpie tez bardzo,czy polscy "lamowie"maja ten wglad i moc co tybetanscy.Taki Ole to sie na podrozuje?wspolczuje!
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Ciezko cie zrozumiec :roll:
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: moi »

witalis pisze:tam bedac to nawet naduzywalem etanolu
i
witalis pisze:Po prostu,bedac w polu mocy Lamy,czulem sie bezpieczny
Więc może to jednak nie było pole mocy Lamy? Się nie unoś, ale nie bardzo wierzę w mozliwość odróżnienia pewnych stanów pod wpływem upojenia, itd.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: OLE NYDAHL

Nieprzeczytany post autor: jw »

witalis pisze:bo kazdy cztery szlachetne prawdy zna
Znać może i zna, ale czy każdy je ROZUMIE? Czy każdy URZECZYWISTNIŁ już te prawdy? Jeżeli nie, to może warto wciąż uczyć się o nich?

Sokrates dyskutował sobie kiedyś z Fajdrosem i opowiedział mu historyjkę o egipskim bogu Teucie. Teut przedstawił faraonowi Tamuzowi swój ostatni wynalazek: pismo. Tamuz skwitował to następująco: "Uczniom swoim dasz tylko pozór mądrości, a nie mądrość prawdziwą. Posiędą bowiem wielkie oczytanie bez nauki i będzie się im zdawało, że wiele umieją, a po większej części nie będą umieli nic i tylko obcować z nimi będzie trudno; to będą mędrcy z pozoru, a nie ludzie mądrzy naprawdę"
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: moi »

Sokrates dyskutował sobie kiedyś z Fajdrosem i opowiedział mu historyjkę o egipskim bogu Teucie. Teut przedstawił faraonowi Tamuzowi swój ostatni wynalazek: pismo. Tamuz skwitował to następująco: "Uczniom swoim dasz tylko pozór mądrości, a nie mądrość prawdziwą. Posiędą bowiem wielkie oczytanie bez nauki i będzie się im zdawało, że wiele umieją, a po większej części nie będą umieli nic i tylko obcować z nimi będzie trudno; to będą mędrcy z pozoru, a nie ludzie mądrzy naprawdę"

Tak, a potem powstała cala dyskusja na ten temat i -summa summarum- ustalono, że pismo jest czymś w rodzaju "farmakonu", czyli i lekarstwo i trucizna...zalezy, jak używać :D
(J. Derrida "Pismo filozofii"- polecam, b. dobra książka, nawet nie trzeba pamiętać, ze napisana w duchu postmodernizmu)

Pozdrawiam.m.
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

Lama Ole i Ole

Nieprzeczytany post autor: witalis »

dla jednych lama,dla innych przyjaciel lub zwykly czlowiek ,skoro trudno mnie zrozumiec,kto zna angielski niech popatrzy i poslucha www.diamond-teachings.org/multimedia.php
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

link not work :lol: :mrgreen: :mrgreen:
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

diamond-teachings not work? :wink: :lol:
Radical Polish Buddhism
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

Ole

Nieprzeczytany post autor: witalis »

oczywiscie www.diamondway-teachings.org/multimedia.html i trzeba sie zalogowac na darmowe audio and video must work
andreas

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: andreas »

Intraneus pisze:[

chyba jest jeszcze geszela. z tego co wiem to cos wiecej niz gesze
Tak, to Mr. Geshe, podobnie jak Internausla, to Mr. Intrnaus
andreas

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: andreas »

miluszka pisze:Lama - po tybetańsku to dokładnie bla - ma, czyli najwyższa matka. To obrazowe tłumaczenie sanskryckiego słowa guru. Tak więc lama = guru = nauczyciel. Choć ja sama nie jestem uczennicą Olego ( choć kiedyś, owszem), jednak uważam, iż moża go tytułować lamą, gdyż uczy i ma uczniów. Mam tylko nieraz wątpliwości, czy uczy zawsze czystej Dharmy, ( i gdyby tak nie było, nie mógłby nosić tytułu lamy. Lama to nauczyciel Dharmy, a nie matematyki czy wf-u.)
Tradycyjnie tytuł lamy otrzymywało się po trzyletnim lub innym długim odosobnieniu. Taki lama jak najbardziej mógł udzielać inicjacji, choć może nie wszystkich, tylko do takich jidamów, których praktykę skompletował.
Khenpo czy Gesze to tytuły naukowe, podobne do naszego profesora. Kenpo to tytuł z Kagju, Gesze z Gelukpy. To tacy doktorzy Dharmy.
Tulku ( sprul sku, czyli iluzoryczne ciało) to odnaleziona inkarnacja jakiejś urzeczywistnionego praktykującego. Tak więc Karmapa jest tulku i Dalaj Lama jest tulku itd. Tulku może mieć także tytuł Rinpocze. Kiedyś podobno tytuł Rinpocze należał się jedynie opatowi danego klasztoru, teraz jest to tytuł częściej używany.
Tradycyjny termin guru-lama z Indii a to co ostatecznie ukasztaltowalo sie w powszechnym uzyciu terminu slowa w Tybecie sa od siebie odlegle. Pierwotnie lama oznaczalo osobe o najwyzszym duchowym przedbudzeniu i urzeczywistnieniu. W Tybecie to byl lokalny kaplan.

Lamowie nie udzielali w Tybecie inicjacji z wyjatkiem tulku i rinpocze. Lamowie mieli byc biegli w rytualach i tego podzialu trzymanoi sie bardzo scisle. To wiem od samych nauczycieli - tybetanczykow, i to z kilku zrodel. Sytuacja zmienila sie po ich uciczce z tybetu i po wyjazdach na Zachod.

Khenpo to tlumaczenie sanskryckiego updhaya - i oznacza opat, lub mistrz wskazan. Zeby zostac opatem nalezalo ukonczyc dlugie studia i praktyki stad interpretacja khenpo - doktor. Sam termin w Tybecie zupelnie nieznany.
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

andreas pisze:
Intraneus pisze:[

chyba jest jeszcze geszela. z tego co wiem to cos wiecej niz gesze
Tak, to Mr. Geshe, podobnie jak Internausla, to Mr. Intrnaus
chlopcze ale ty masz jazdy :lol:

cos cie gniecie? czapeczka?
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

chlopcze ale ty masz jazdy :lol:

cos cie gniecie? czapeczka?
Panie redaktorze... przydadzą się te wakacje ;) Odpoczniesz sobie od nas ;D
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam

Witam
lepsze pisze:Panie redaktorze... przydadzą się te wakacje :wink: Odpoczniesz sobie od nas ;D
Przyłączam się do życzeń :D

Pozdrawiam
kunzang

PS
Czy po Pańskich wywczasach, redaktorze Intraneus, pojawi się tekst swego czasu obiecany przez Panów redaktorów /I&J/? :twisted:
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

ole ole ole

Nieprzeczytany post autor: witalis »

nie damy sie,w czym problem z tym ole,jest dr filozofii,po co mu tytuly naukowe tybetanskie,jestesmy jego kibicami,w jego popisach sportowych a,ze przy okazji przciagnal 6 mln uczni do buddyzmu,to niezly z niego magnes,a i budowlaniec,(kierownik nadzoru budowy tylu osrodkow i stup),karmapa z radosci na tronie podstakuje,ale to jego zwierzchnik.a i rajdowiec samochodowy(200 km/h)np po drogach danii,),skoczek spadochronowy i te jego skoki z mostow,tez dj,robi dyskoteki,a do amitaby wyslal nie wiadomo ile swiadomosci.zenki tego nie znaja,waglewski ma wyrzuty "sumienia",nabroilo sie,nie myslec o tym .w sumie jest chyba modny ole w cenie spiewak z niego slaby,ale ma fest kolezanki do spiewania i kochania.od jego alkowy wara.hannah by sie wkurzyla.juz tak dlugo piszecie ten watek,ze czas przejsc do oswieconych kobiet.mandharawa nie wiem czy sie odrodzila,wspolczuje khandro rimpocze ,(jesie tsogial),tak jej dal w tylek padmasambawa,ze nawet karmapa ,jest mnichem,my brykamy po klawiszach kompa,bezkarnie.jak rozweselic to powazne forum?wszak wszystko jest jak sen,niech wam wszystkim sie buski usmiechna ,GDZIE JEST MAGURA W RADIO!kto go zalatwil ,kapitalisci,my zamiatacze lisci jesiennych!EKOLODZY!(idioci jacys zabronili nam spalac liscie ,w miescie!TEN NASZ RZAD JEST CHORY.jak to uleczyc,ole nie da rady wpada na krotkie olimpiady my bodhisatwowie,nawet o tej godzinie pracujemy na okraglo.takie zycie,znow mam ucznia przy sobie,ale zgodnie z klejnotem zyczen, jednego na szczescie.i starczy(po co mi 100-ch)to slowa slowa dzokpaczienpy.na dzis bista(czy wy jestesci artysci?)lepiej miec jednego ucznia niz 6 mln.to krotka sciezka dzogczen,z umyslu do umyslu.usmiecham sie do calego forum.zaczynamy wczesnie rano praktyki,i tak jestesmy spoznieni.zbliza sie wlasnie WSCHOD SLONCA!
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Wywiad z Lamą Ole z najnowszej "Pani"

Nieprzeczytany post autor: tomo »

Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: moi »

"Nie musimy umrzeć, aby iść do raju, nie musimy być buddystami, aby spotkać innych buddystów. Musimy tylko przetrzeć oczy i zobaczyć, co tak naprawdę jest przed nami"

Fajny cytat ( to z tego wywiadu). A myślałam, ze "Pani" to taka denna gazeta :lol: Coż, nie wszystko jest takim, jakim się wydaje ... :wink:

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: booker »

moi pisze:A myślałam, ze "Pani" to taka denna gazeta Laughing
To nie Pani...to Pani i Pan :lol:

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: moi »

booker pisze:moi napisał/a:
A myślałam, ze "Pani" to taka denna gazeta Laughing


To nie Pani...to Pani i Pan Laughing
No, Pani i Pan dali rade w tym wywiadzie,ale poza tym - jednak to trochę ogłupiająca gazeta:

"106 sposobów na bycie modną w każdym wieku" (czemu nie 107?)
"Krzysztof Krawczyk zakochany na zawsze" (poprzednim razem tez był)
"Testosteron oskarżam cie" ( jakby to testosteron był czemus winny, a nie ludzie)
itd. itd
Zupełnie nie rozumiem, w jaki sposób Lama Ole się tu wpasował ? :P
W "Życiu na Gorąco" też będzie?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
moi pisze:"106 sposobów na bycie modną w każdym wieku" (czemu nie 107?)
Powinno być sto osiem 8) :wink:
moi pisze:"Krzysztof Krawczyk zakochany na zawsze" (poprzednim razem tez był)
Miłości nie ma końca, lecz obiekty są nietrwałe :roll:
moi pisze:"Testosteron oskarżam cie" ( jakby to testosteron był czemus winny, a nie ludzie)
itd. itd
Bycie istotą ludzką, to wizja... czy ktoś jest odpowiedzialny za to, na co chodzimy do kina?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Nezz
Posty: 1362
Rejestracja: pn mar 27, 2006 19:58

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: Nezz »

kunzang pisze:Powinno być sto osiem
Może 108 + 1 sposobów :)
kunzang pisze:czy ktoś jest odpowiedzialny za to, na co chodzimy do kina?
Ruchy planet są za to odpowiedzialne ;)

Wg. mnie nie powinien w ogóle udzielać wywiadów w takich "gazetach". To źle wpływa na image Lamy Olego i DD...
moi pisze:W "Życiu na Gorąco" też będzie?
Oby nie.

Zastanawiam się jaką drogę obierze DD jeśli Lamy Olego nie będzie.
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: moi »

Nezz pisze:Zastanawiam się jaką drogę obierze DD jeśli Lamy Olego nie będzie.
Proste - bedą pisać wspomnienia o Lamie Ole.
Reklama medialna to jednak mocna rzecz.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Nezz pisze:Zastanawiam się jaką drogę obierze DD jeśli Lamy Olego nie będzie.
Na co ty liczysz? Zaraz znajdą jego inkarnację w USA ;D i będą go czić ;)

... ale jestem okrutny
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: booker »

Nezz pisze:Zastanawiam się jaką drogę obierze DD jeśli Lamy Olego nie będzie.
:lol: DD istniała zanim pojawił się Lama Ole i będzie isnieć również gdy zniknie...raczej... ;)

Tymczasem jeszcze z pare setek ośrodków buddyjskich przybędzie...raczej...;)

Co do wywiadu - wspominają o filmie. Chętnie bym go zobaczył....

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

lepsze pisze:Na co ty liczysz? Zaraz znajdą jego inkarnację w USA ;D i będą go czić Wink
Heh oby nie w Czeczenii :D
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

iwanxxx pisze:Heh oby nie w Czeczenii
z jego dobrą karmą najwyżej oberwie po nogach :|
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: moi »

iwanxxx napisał/a:
Heh oby nie w Czeczenii


z jego dobrą karmą najwyżej oberwie po nogach Neutral
lepsze pisze:... ale jestem okrutny
Tak :|
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Witam.
Na stronie Olego http://www.lama-ole-nydahl.org na podstronie
" important documents " jest dokument podpisany 28 lutego 2006 przez Kunzig Szamarpa Rinpocze w którym jest napisane LAMA OLE NYDAHL.
Szamarpa Mipam Cieki Lodro urodził się w 1952 roku w prowincji Kham, w pałacu arystokratycznej rodziny Athub, jako bratanek XVI Karmapy, jest drugim najwyższym lamą po Karmapie w tradycji Karma Kagyu.
Link do dokumentu(po angielsku) w formacie pdf:
http://www.lama-ole-nydahl.org/olesite/ ... letter.pdf
Warto przeczytać dokument a nie bić pianę....... :)
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Lama Ole Nydahl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj Karma Jesze
Karma Jesze pisze:Warto przeczytać dokument a nie bić pianę....... :)
Proponuję zapoznać się z ósmym postem w Tym temacie, którego autorem jest niejaki Booker 8) :wink:

Witamy na forum Karma Jesze :)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Zablokowany

Wróć do „Buddyzm Tybetański”