Medytacja przejrzystego światła

dyskusje i rozmowy
karmapema22

Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: karmapema22 »

Udało mi się dostać medytację Przejrzystego Światła. Związane jest z nią moje pytanie. Otóż, byłabym wdzięczna jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć którą część wykonujemy przed zaśnięciem, a którą rano? Bo mam problem z rozróżnieniem tych części ;) . Następnie nurtuje mnie kwestia, czy wizualizując siebie jako Czerwoną Dakinię, w jaki sposób mamy wyobrażać sobie siebie jako formę stojącą, skoro leżymy? :/

pozdrawiam;]
Awatar użytkownika
Sadayoshi
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 30, 2006 18:32
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: Sadayoshi »

karmapema22 pisze:Otóż, byłabym wdzięczna jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć którą część wykonujemy przed zaśnięciem, a którą rano?
Z tego co pamiętam - zasypiamy w momencie wysyłania światła. Rano, gdy się budzimy światło powraca i kończymy medytację według tekstu.
karmapema22 pisze:Następnie nurtuje mnie kwestia, czy wizualizując siebie jako Czerwoną Dakinię, w jaki sposób mamy wyobrażać sobie siebie jako formę stojącą, skoro leżymy? :/
To wyobraź sobie jaki ja muszę mieć kłopot, skoro mam wizualizować siebie jako formę żeńską a jestem facetem :P
Tak naprawdę myślę, że to nie problem. Po kilku sesjach wyda ci się to całkiem naturalne.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: jw »

Sadayoshi pisze:Z tego co pamiętam
"Z tego co pamiętam", to lama osobiście przekazuje wystarczające wyjaśnienia na temat tej praktyki ;)
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
lasirene
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 04, 2012 20:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen

Re: Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: lasirene »

Czy do robienia tej medytacji trzeba skończyć Nyndro?
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

lasirene pisze:Czy do robienia tej medytacji trzeba skończyć Nyndro?
Cześć, witaj na forum :)
Nie, nie trzeba, ale trzeba uzyskać wyjaśnienia od lamy i zrobić tę medytację chociaż raz jeden z lamą.
Przynajmniej tak jest w DD, nie wiem czy w innych grupach robi się to jakoś inaczej.

Pozdrawiam, gt
lasirene
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 04, 2012 20:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen

Re: Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: lasirene »

Dziękuję za odpowiedź :namaste: . To wiem, że musiałbym dostać lung do tej praktyki. Tylko chciałem wiedzieć, czy trzeba Nyndro mieć skończone. Ale skoro nie, to tym lepiej dla mnie ^_^
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Medytacja przejrzystego światła

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

trzeba uzyskać wyjaśnienia od lamy i zrobić tę medytację chociaż raz jeden z lamą
Bezpieczna wersja również w bon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”