Rangdziung Rigpe Dordże

dyskusje i rozmowy
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Rangdziung Rigpe Dordże

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

za wiki:

"Podczas pobytu w szpitalu Karmapa pozwolił lekarzom wypróbować na sobie różne leki: okazało się, że nawet duże dawki leków uspakajających nie wywierały na niego żadnego wpływu. (...) W kilkadziesiąt godzin po śmierci jego ciało było w dalszym ciągu ciepłe i elastyczne, w szczególności z okolic jego serca promieniowało wyczuwalne ciepło."

czy to są potwierdzone naukowo doniesienia? czy można to gdzieś potwierdzić. oczywiście chodzi mi o źródła niezależne, najlepiej naukowe.
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
mart
Posty: 140
Rejestracja: sob maja 26, 2007 12:17
Tradycja: tibetan buddhism

Re: Rangdziung Rigpe Dordże

Nieprzeczytany post autor: mart »

świadectwo lekarza z ostatnich dni życia j.ś. XVI karmapy:
http://graphdesign.xtp.pl/gyamtso/page10.html
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Rangdziung Rigpe Dordże

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Postanowiłam odświeżyć wątek, bo informacji o XVI Karmapie nie ma na forum zbyt wiele, a akurat nadarza się okazja, żeby co nieco oglądnąć :)

W związku z dawnym postem Intraneusa podsyłam linka do wywiadu z dr. Mitchenem Levy, buddystą i lekarzem XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże. Wywiad został przeprowadzony w dniu śmierci Karmapy 5 listopada 1981 roku.
Jeżeli jestem potrzebny

Doktor wspomina, że poznał Karmapę w maju 1980 roku, a na yt ukazał się dwa dni temu filmik z Ceremonii Czarnej Korony przeprowadzonej w New Hampshire w dniu 14 września 1980 roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie. Przy okazji ci , którzy nigdy nie widzieli Czarnej Korony z bliska, mogą dokładnie jej się przyjrzeć (a propos niedawnej dyskusji w kafejce).
Ceremonia Czarnej Korony w New Hampshire

A tutaj można posłuchać XVI Karmapy :)
Wywiad z XVI Karmapą w 1976 roku

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
Starlight
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 03, 2011 22:19
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kamtzang
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rangdziung Rigpe Dordże

Nieprzeczytany post autor: Starlight »

GreenTea pisze:Postanowiłam odświeżyć wątek, bo informacji o XVI Karmapie nie ma na forum zbyt wiele, a akurat nadarza się okazja, żeby co nieco oglądnąć :)

W związku z dawnym postem Intraneusa podsyłam linka do wywiadu z dr. Mitchenem Levy, buddystą i lekarzem XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże. Wywiad został przeprowadzony w dniu śmierci Karmapy 5 listopada 1981 roku.
Jeżeli jestem potrzebny

Doktor wspomina, że poznał Karmapę w maju 1980 roku, a na yt ukazał się dwa dni temu filmik z Ceremonii Czarnej Korony przeprowadzonej w New Hampshire w dniu 14 września 1980 roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie. Przy okazji ci , którzy nigdy nie widzieli Czarnej Korony z bliska, mogą dokładnie jej się przyjrzeć (a propos niedawnej dyskusji w kafejce).
Ceremonia Czarnej Korony w New Hampshire

A tutaj można posłuchać XVI Karmapy :)
Wywiad z XVI Karmapą w 1976 roku

Pozdrawiam, gt
Po prostu piękne, wielkie dzięki Ci z te linki :D

Chociaż niestety ten pierwszy nie działa - a szkoda...
„nieważne w co wierzycie, ale dlaczego w to wierzycie”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”