Medytacje

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach
Perkowski

Medytacje

Nieprzeczytany post autor: Perkowski »

Witam.
Mam do Was prośbę, czy moglibyście wypisać niektóre medytacje Buddyzmu Diamentowej Drogi, te które nie są dostępne w internecie (szukałem - nie znalazłem) np. Medytacje Buddy Medycyny (z tą wizualizacją na dysku księżyca) itp.
Medytacje takie jak Schronienie, XVI Karmapy, Tęczowego Światła, Dawania i Przyjmowania i Oddechów już znam bo są wypisane w książkach.
Z góry dziękuje.
A po drugie jakby ktoś chciał to mogę też wypisać te medytacje które znam jakby się komuś przydały.
Czekam na masę odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Perkowski

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: Perkowski »

Ok spoko, znalazłem już :) :garfield:
Zamieszcze tutaj te Medytacje które znam, a wy zamieszczajcie te które Wy znacie moi drodzy cyber przyjaciele na drodze :) Opis medytacji przenoszę do niebytu. Najlepiej w ogóle nie umieszczać opisów medytacji, nawet tak ogólnie dostępnych jak Czenrezi czy szi-ne. Uczyć medytacji powinni wyłącznie nauczyciele. Sorry za poźną reakcję, ale na wsi, gdzie spędzałam święta internet nie zawsze działa, jak powinien. -miluszka

Źródło : http://www.buddamedycyny.zafriko.pl
ps zostawiłam adres strony, można do autora wysłać prośbę o usunięcie tekstu tej niby medytacji
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Jeszcze by się przydało źródło. Rozumiem, że to tekst udostępniony przez autora do publicznego odbioru? Dobrze by było podać tego autora i miejsce, gdzie go udostępnił.
Zamieszcze tutaj te Medytacje które znam
Byle za zgodą tego, kto je przekazał.
Perkowski

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: Perkowski »

Już poprawiłem,- podałem źródło.
Mam jeszcze taką prośbę, czy mógłby ktoś potwierdzić że to napewno poprawna treść medytacji ?
Bo znam przypadki że niektóre teksty medytacji różnią się od siebie w zależności właśnie z jakiego źródła pochodzą, tzn. czy ta medytacja co znalazłem to na pewno jest medytacja Buddy Medycyny praktykowana w ośrodkach DD Karma Kagyu.
Ktoś kto kiedyś robił tą medytacje z pewnością będzie mógł potwierdzić, z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Perkowski pisze:Ktoś kto kiedyś robił tą medytacje z pewnością będzie mógł potwierdzić, z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi :)
Wiesz co, taką medytację przekazuje nauczyciel wraz z lungiem, tekst dostosowany jest zazwyczaj do sposobu nauczania przez nauczyciela.

pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Perkowski pisze:Już poprawiłem,- podałem źródło.
Dzięki.
Mam jeszcze taką prośbę, czy mógłby ktoś potwierdzić że to napewno poprawna treść medytacji ?
To jest jeden z problemów, kiedy źródłem staje się internet a nie wiarygodny nauczyciel. Na stronie, którą podałeś, nie ma żadnej informacji o tym, że ta medytacja w ogóle została komukolwiek podana przez jakiegokolwiek nauczyciela. Dość ryzykowne jest ufanie takim stronom, zresztą dobrze, że próbujesz się upewnić co do poprawności tego tekstu. Nie wiem, jak jest z tym konkretnym opisem, ale niestety w internecie można znaleźć dużo śmieci, które są produktem ludzkiej fantazji, mieszanką zasłyszanych/wyczytanych gdzieś fragmentów oderwanych od kontekstu itd.

Drugi problem przy takim źródle to to, że nawet jeżeli poznasz tekst praktyki (optymistycznie przyjmijmy, że poprawny), nie masz na niego przekazu. Nie we wszystkich praktykach jest on wymagany, ale często jest (przynajmniej w formie lungu).

Dlaczego nie szukasz przekazu tej medytacji wśród nauczycieli tylko w internecie? Przecież Lama Ole będzie niedługo w Polsce. Nauczyciel jest naprawdę lepszym źródłem nauk niż google.
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Przypomniało mi się, że Lama Ole chyba w zeszłym roku w kwietniu przekazywał praktykę Buddy Medycyny (byłam na tym spotkaniu, ale niestety nie pamiętam już zupełnie opisu i mantry; nie praktykuję w tej linii). Może popytaj w ośrodku o nagrania z tego spotkania (tylko nie gwarantuję, że akurat część, kiedy była omawiana praktyka, była nagrywana - np. kiedy są lungi, Lama prosi o wyłączenie nagrywania, bo lung działa tylko w chwili, kiedy bezpośrednio się słucha nauczyciela, kiedy ten udziela lungu). W każdym razie - z otrzymaniem przekazu od Lamy Ole na praktykę Buddy Medycyny nie powinno być problemu.
Perkowski

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: Perkowski »

Serdecznie dzięki za odpowiedzi, w pierwszą sobotę maja odwiedze ośrodek w Częstochowie to się popytam o te nagrania (Dzień Praktyk Nyndro) poniewarz nie mam ośrodka tak blisko jakbym chciał niestety...

Co do samych medytacji to właściwie praktykuje tylko te co są opisane w książkach Lamy Olego (O naturze rzeczy, Buddowie dachu świata)
Medytacja Buddy Medycyny może przyniosła by coś pozytywnego dla mojego dziadka który jest chory na bardzo nieprzyjemną i śmiertelną chorobę ale to lepiej takiech rzeczy na necie nie szukać bo nie wiadomo czy to poprawne czy nie...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Perkowski pisze:czy ta medytacja co znalazłem to na pewno jest medytacja Buddy Medycyny praktykowana w ośrodkach DD Karma Kagyu.
Podana przez Ciebie medytacja nie jest medytacja Buddy Medycyny praktykowana w osrodkach DD.
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Perkowski pisze:w pierwszą sobotę maja odwiedze ośrodek w Częstochowie to się popytam o te nagrania (Dzień Praktyk Nyndro) poniewarz nie mam ośrodka tak blisko jakbym chciał niestety...
Nic straconego, możesz poszukać przez interenet lub sam zaprosić innych w odpowiedni sposób (patrz mój podpis ;) ), oczywiście jeśli jesteś zdeterminowany aby to zrobić...
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Perkowski pisze:Serdecznie dzięki za odpowiedzi, w pierwszą sobotę maja odwiedze ośrodek w Częstochowie to się popytam o te nagrania (Dzień Praktyk Nyndro) poniewarz nie mam ośrodka tak blisko jakbym chciał niestety...

Co do samych medytacji to właściwie praktykuje tylko te co są opisane w książkach Lamy Olego (O naturze rzeczy, Buddowie dachu świata)
A wiesz, że ze spotkań z Lamą Ole są streamingi? Jak wspomniałam, na lungi takie rzeczy się wyłącza, ale zawsze to jakiś kontakt z nauczycielem:
http://streaming.dwbn.org/streaming/start.html
(Trzeba się zarejestrować, więcej o streamingu można poczytać w innym temacie:
http://forum.medytacja.net/viewtopic.ph ... ing#p71962 )
Medytacja Buddy Medycyny może przyniosła by coś pozytywnego dla mojego dziadka który jest chory na bardzo nieprzyjemną i śmiertelną chorobę ale to lepiej takiech rzeczy na necie nie szukać bo nie wiadomo czy to poprawne czy nie...
Życzę zdrowia i spokoju Twojemu dziadkowi w takim razie. Jeżeli sam nie znasz praktyk, które mogą pomóc, zawsze możesz poprosić innych o praktykę w tej intencji (jest taki dział u nas, jest też na forum e-sangha). Możesz też dołączyć taką intencję do dedykacji zasługi w praktykach, które wykonujesz.

A na lipcowym spotkaniu z Lamą Olę będzie przekazywana praktyka poła (phowa) - praktyka przenoszenia świadomości, która pozwala umierającemu na odrodzenie w czystej krainie. Poła można też robić dla innych (tych, którzy odeszli) - chociaż mam nadzieję, że ta wiedza jak najdłużej się nie przyda. Niestety żyjemy w samsarze i odejścia bliskich w którymś momencie są nieuniknione, warto więc znać praktyki, które mogą wtedy pomóc. Te praktyki są różne, ale Lama Ole chyba przekazuje tylko (głównie?) tę.
Perkowski

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: Perkowski »

atomuse pisze:
Perkowski pisze:czy ta medytacja co znalazłem to na pewno jest medytacja Buddy Medycyny praktykowana w ośrodkach DD Karma Kagyu.
Podana przez Ciebie medytacja nie jest medytacja Buddy Medycyny praktykowana w osrodkach DD.
Tak myślałem, nic, poczekam te 20 dni i kupie sobie za te 14 zł w ośrodku bo na necie trudno o takie rzeczy...
(a co do poły to wybieram się na nią :) )

Na tej stronie próbowałem się rejestrować kiedyś ale... nie wiedziałem gdzie :)
WIem że są tam streamingi bo w ośrodku w Cze-wie puszczamy też z tej strony (np. ostatnio puszczaliśmy Lame Olego w Pradze)

Pozdrawiam
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: paolo »

Perkowski pisze:Już poprawiłem,- podałem źródło.
Mam jeszcze taką prośbę, czy mógłby ktoś potwierdzić że to napewno poprawna treść medytacji ?
Bo znam przypadki że niektóre teksty medytacji różnią się od siebie w zależności właśnie z jakiego źródła pochodzą, tzn. czy ta medytacja co znalazłem to na pewno jest medytacja Buddy Medycyny praktykowana w ośrodkach DD Karma Kagyu.
Ktoś kto kiedyś robił tą medytacje z pewnością będzie mógł potwierdzić, z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Medytacja jaką podałeś została zmyślona prawdopodobnie przez właściciela strony. Ktoś wymyślił swoją medytację łącząc elementy medytacji Dordże sempa z nyndro z medytacją Buddy medycyny ułożoną przez Ceczu Rinpocze plus coś tam jeszcze od siebie. Na pewno nie jest to ta praktyka o którą pytałeś.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Perkowski pisze: Na tej stronie próbowałem się rejestrować kiedyś ale... nie wiedziałem gdzie :)
http://www.diamondway-buddhism.org/defa ... letter.htm
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: jw »

Paolo pisze:Medytacja jaką podałeś została zmyślona prawdopodobnie przez właściciela strony. Ktoś wymyślił swoją medytację łącząc elementy medytacji Dordże sempa z nyndro z medytacją Buddy medycyny ułożoną przez Ceczu Rinpocze plus coś tam jeszcze od siebie. Na pewno nie jest to ta praktyka o którą pytałeś.
Dodam, że lama Ole parę lat temu poprosił o usunięcie ze stron internetowych ośrodków DD tekstów medytacji. Powód był prosty: zbyt wielu ludzi uczyło się medytować z takich właśnie tekstów i praktykowało je bez ustnych wyjaśnień, jakie można otrzymać np. w ośrodku - to skutkowało błędnym ich wykonywaniem. Ponadto zaczęły krążyć po Internecie coraz dziwaczniejsze, poprzerabiane teksty praktyk - takie, jak ten powyższy.

Dlatego prośba do moderatorów: jeśli na forum pojawią się teksty medytacji wykonywanych w ośrodkach DD, proszę o ich usuwanie.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Ze swojej strony proszę o nieumieszczanie tekstów medytacyjnych. Gdyby ktoś komuś chciał udzielać jakiś porad, to proszę to robić na privie. Porad proszę udzielać odpowiedzialnie!!
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Medytacje

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

Dodam, że lama Ole parę lat temu poprosił o usunięcie ze stron internetowych ośrodków DD tekstów medytacji.
i raczej skutecznie, jak widzę po sieci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”