Zen w Białymstoku

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: iwanxxx

maly_budda_12_
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 06:24
Lokalizacja: Łapy

Zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: maly_budda_12_ »

Czy w Białymstoku lub okolicach są jakieś spotkania medytacyjne zen????Jesli wiecie,to napiszcie gdzie...
twist

Re: Zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: twist »

sa spotkania w klubie miraż przy ulicy kozłowej(chyba 4, ale glowy nie dam).
sam ostatnio bylem po raz pierwszy, bylem tylko ja i prowadzacy, ale bylo naprawde niesamowicie.
maly_budda_12_
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 06:24
Lokalizacja: Łapy

zen

Nieprzeczytany post autor: maly_budda_12_ »

Aha,a mógłbyś podać jakieś bardziej dokładne informacje???Kim jest nauczyciel??Gdzie jest ten klub???Kiedy sa spotkania???
Nie mieszkam w Białymstoku,to nie wiem gdzie to jest...
A wiesz moze czy w Łapach sa jakies medytacje zen???Tak byłoby łatwiej,bo do Białegostoku mam 25 km...
twist
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 11:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: twist »

napisze tyle co wiem sam.
na spotkanie trafilem po jakims spotkaniu w tym klubie-powiedziano mi, ze bedzie od wrzesnia.przyszedlem i spotkalem jedna osobe-prowadzacego. wszystko odbylo sie bez jakiegos zbednego gadania-nawet przedstawilismy sie sobie juz po wszystkim.
z tego co mi powiedzial na te spotkania regularnie od 3 lub 4 lat przychodzi on i jeszcze jeden koles, czyli grupa nie jest liczna-reszta przychodzi albo nie.
nie wiem nic o nauczycielu, poniewaz-jak napisalem-bylem tam tylko raz.
nastepne spotkanie bedzie w przyszly piatek, albo w czwartek o 17-dokladnie dowiem sie przez telefon.
tyle wiem, reszty sie dowiem. moge dac znac o nastepnym spotkaniu jak tylko sam sie dowiem o ktorej sie odbedzie- no i czy w czwartek, czy w piatek.
ulica kozlowa odchodzi od poleskiej(autobusem 22 to trzeci przystanek od dworca-wliczajac ten poczatkowy) po przejsciu przez ulice i tory w zasadze od razu po prawej widac klub miraz. o takich spotkaniach w lapach niestety nic nie wiem.
tak na marginesie: dlugo praktykujesz?
twist again!
tinzen

Re: Zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: tinzen »

No to już się nie dziwię, ze do praktyki zen w Białymstoku dopuszczają nieletnich (z nieukształtowanymi jeszcze do końca kończynami i umysłem;) - pusta sala wiele wyjaśnia...
twist
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 11:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: twist »

pelnoletni, czy nie. jezeli rodzice mu na to pozwalaja....
jezeli nie, to mysle, ze z praktyki w grupie nic nie bedzie.
nie zalezy to ode mnie. ja poprostu odpowiedzialem na pytanie.
twist again!
maly_budda_12_
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 06:24
Lokalizacja: Łapy

zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: maly_budda_12_ »

Tak,rodzice mi na to pozwalają...
Wielebny
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 02, 2004 13:40

Re: Zen w Białymstoku

Nieprzeczytany post autor: Wielebny »

maly_budda_12_ pisze:Czy w Białymstoku lub okolicach są jakieś spotkania medytacyjne zen????Jesli wiecie,to napiszcie gdzie...
BIAŁYSTOK

- Zen Kannon
Aktualnie praktyki odbywają się w piątki o godz 17.00 w Klubie Miraż, przy ul Kozłowej 4. Prowadzącym zajęcia jest uczeń Roshiego Kwonga (sangha Zen Kannon)

-Zen Kwan Um
Informacji o miejscu praktyki może udzielić Ośrodek w Warszawie. Kiedys te spotkania odbywały się w Klubie przy ul Stołecznej.

- Zen Riznai (Roshi Moneta-Malewska)
Nie wiem czy odbywają się jeszcze spotkania

- Theravada
Kilku sympatyków, spotykania z okazji wizyt nauczycieli (np.Viradhammo w 2002)

- Wadżrajana
Grupa Karma Kagyu.Informacje www.buddzym.pl

- Jest też grupa uczniów zainspirowanych naukami Czcigodnego Mistrza Hsuan Hua. (Wydali "Sutrę Surangama", w przygotowaniu kolejne)

------

Nawiązując do dyskusji o wieku praktykującego, to ja osobiiście znając doświadczenia białostockich sangh oraz wpływu i zaangazowania lokalnego biura do walk z sektami, będe postulował o pisemne zgody rodziców zezwalające na uczestnictwo w praktyce medytacji.
Unikniemy w ten sposób wielu nieprzyjemności.

Wszystkiego Dobrego

metta
Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”